За даними Держстату України:
- На 1 серпня 2020 р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати становила 3400,5 млн.грн, або 108,1% порівняно з 1 липня 2020 р. Порівняно із заборгованістю на 1 січня 2020 року по деяких сферах по економічно активних підприємствах та організаціях заборгованість становила:
- у с/г – 175.9%;
- транспорт – 147.3%;
- тимчасове розміщування й організація харчування – 2770.1%;
- інформація та телекомунікації – 167.5%;
- професійна, наукова та технічна діяльність – 139.6%;
- держуправління й оборона; обов’язкове соцстрахування – 159.3%;
- освіта – 149.6%;
- охорона здоров’я – 259.4%.
- Наслідком неефективної економічної політики є наростання проблем у соціальній сфері, зокрема із виплатами зарплат.
- Хронічна заборгованість по зарплаті спостерігається в освіті і – що найстрашніше у період пандемії – в галузі охорони здоров’я. Це безпосередня відповідальність Кабінету Міністрів України.
- Люди не можуть отримати те, що заробили. Йдеться переважно про економічно активні підприємства, заборгованість на яких на 1 серпня становить 2,2 млрд грн. ( у травні 1,8 млрд.). На всіх підприємствах – майже 3.4 млрд. грн.
- 3.4 млрд. гривень боргів по зарплаті на фоні високих зарплат чиновників, які виплачуються вчасно, без затримок і в повному обсязі, – це констатація нездатності уряду вирішувати соціально-економічні проблеми комплексно. Урядом не вжито системних заходів з метою їх подолання.
- До відома: Конституційний суду 28 серпня визнав, що обмеження заробітних плат державних службовців і суддів в період карантину є незаконним.
- Кричущим є факт заборгованості у сфері охороно здоров’я.
- Як насоідок, у місті Вараш Рівненської області протестували понад півтори сотні медиків, які борються з коронавірусом, – через невиплату зарплат та недофінансування лікарні. Частина медперсоналу вже звільнилася, інші готові писати заяви власним коштом, а хтось навіть голодувати.