Поточна аналітика

Нова карта районів від Мінрегіону

  • Оприлюднена нова карта районів від Мінрегіону не має жодної логіки. Видно, що вона складалася на коліні – кабінетними непрофесіоналами, які не мають жодного уявлення про реальну ситуацію на місцях
    • Насамперед, через різну кількість населення і території районів. До прикладу, район – це і 132 тис. населення (у Волинській області), і 1245 тис. (у Дніпровській області). При тому навіть в межах однієї області є райони, які за чисельністю населення відрізняються у 7-8 разів. Як має функціонувати така конструкція і яка, власне, функціональність таких районів – незрозуміло.
  • Влада знову ставить віз поперед коня. Замість того, щоб спочатку визначити функції області, району, громади міста, селища, села, ОТГ, а потім кроїти карту, Мінрегіон спочатку зробив дивну районну розмальовку.
  • Крім того, створення Берегівського району на базі Виноградівського і Берегівського загальною чисельністю близько 200 тисяч мешканців, – це створення національного угорського району. Якщо зважити на повноваження органів місцевого самоврядування в Україні (аж до запровадження власної символіки, топографічних назв) ми будемо мати де-факто національну автономію у складі України. При тому українське населення сіл, включених в Берегівський район, перетворюється в національну меншину. В Україні вже є подібний прецедент зі створенням при Кравчуку румунського Герцаївського району Чернівецької області. Герца не лише стала осередком сепаратистських акцій, створення національного району стало початком асиміляції 5% українців, які проживали в Герцаївському районі.