Поточна аналітика

Перенесення в онлайн режим пробного ЗНО

Перенесення в онлайн режим пробного ЗНО і обговорення у владі можливості скасування і самого зовнішнього незалежного тестування є тривожним сигналом.

Не потрібно перетворювати пандемію Covid-19 у фіговий листок для повернення масштабної корупції у систему вступу до вузів.

Добре відомо, що запровадження незалежного зовнішнього оцінювання позбавило корупціонерів від освіти сотень мільйонів, якщо не мільярдів доларів щорічного корупційного доходу. Але ЗНО створило умови для доступу до освіти дійсно розумним та талановитим дітям, які не мали можливості платити хабарі за вступ.

Інформація, яка надходить з різних джерел про високу ймовірність скасування ЗНО, буде рівнозначною корупційному перевороту в освітній галузі, відкине країну на десятиліття назад та позбавить сотні тисяч талановитих та перспективних українських дітей доступу до вищої освіти.

Існує досить можливостей для того, щоб провести зовнішнє незалежне оцінювання в умовах пандемії Covid-19. Починаючи від дистанції в 2-3 метра між тими, хто здаватиме тестування, і закінчуючи розробкою алгоритму його проведення в онлайн форматі. Якщо для цього потрібно більше часу, то ЗНО може бути відтерміноване, однак в жодному випадку не скасоване взагалі. Влада має шукати оптимальні форми, а використовувати біду в інтересах корупційних схем.