Поточна аналітика

Про відсутність даних Держстату щодо причин смертності українців: «Держстат офіційно заявив, що «держава у смартфоні» від Зеленського існує лише на паперових носіях»

  • На питання про причини відсутності статистики про причину смертності українців Держстат дав унікальне пояснення: «Під час дії карантину відділи державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції тимчасово припинили надавати територіальним органам Держстату (ТОД) документи, що засвідчують випадки смерті та містять інформацію про причини смерті українців». Мовляв, ці документи передаються у паперовому вигляді раз на місяць.
  • Багато хто сприйняв це як непереконливу відмову надати реальну інформацію про смертність від коронавірусу.
  • Але, насправді, це відповідь Держстату не про смертність, це відповідь команді Зеленського про його розпіарену «державу у смартфоні». Це відповідь від органу зразка ХІХ чи ХХ століття. У «державі в смартфоні від Зеленського» досі паперовий документообіг між центральними органами виконавчої влади, у той час, коли в Україні діє прийнятий ще при Порошенку Закон «Про електронні довірчі послуги», коли вже 17 років в Україні є електронний цифровий підпис, коли діє система ProZorro в закупівлях за бюджетні кошти на підставі електронного цифрового підпису.
  • Цифровізація має бути ключовим елементом державної політики ХХІ століття, але не як піар-прийоми команди Зеленського, а як комплекс заходів зі створення електронних реєстрів, електронної взаємодії, електронного документообігу, які унеможливлять аргументи, що їх надає сьогодні Держстат, а головне – ліквідує паперові довідки для фізичних і юридичних осіб як клас.