Поточна аналітика

Пристайко озвучує позицію Зеленського

В інтерв’ю BBC Radio 5 Live та BBC News Україна посол України у Великій Британії Вадим Пристайко припустив, що Україна може відмовитись від вступу в НАТО, «якщо її до цього змусять обставини».

Згодом посол вкотре вже заявив, що його слова неправильно інтерпретують. Міністерство закордонних справ України також заявило, що слова посла у Великій Британії Вадима Пристайка вирвали з контексту, а відмова від членства у НАТО суперечить Конституції.

Однак це вже не вперше, коли Пристайко публічно озвучує капітулянтські тези. Більше того, такі його дії не тільки не отримують відповідної юридичної оцінки, але й стають підставою для успішного продовження його дипломатичної кар’єри.

Нагадаємо, що екс-міністр закордонних справ України відомий низкою публічних заяв, які містять ознаки підготовки до державної зради (ст.111 КК України), а саме: надання іноземній державі-агресору допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, яка полягає у організація інформаційної експансії:

За всі дії Пристайко був призначений Зеленським послом у ключовій в нинішніх умовах для України країні Європі. То ж є всі підстави вважати, що слова про відмову від НАТО були озвучені ним не випадково, і не з власної ініціативи, а з подачі особи, яка в Україні відповідає за зовнішню політику – Володимира Зеленського.