Поточна аналітика

Стрімке зростання захворюваності на Covid-19 та можливе повторне уведення обмежувальних заходів – є прямим наслідком дій та бездіяльності влади

MERS virus, Meadle-East Respiratory Syndrome coronovirus, 3D illustration
  • Уже другий день поспіль в країні фіксується різке зростання чисельності хворих. І спроби влади пояснювати це особливостями тестування не змінюють ситуації принципово.
  • В основі погіршення ситуації – бездіяльність влади у профілактиці та попередженні передачі вірусу. За 4 місяці у Зеленського такі  і не спромоглися провести справді масового профілактичного тестування громадян. У результаті ланцюжки поширення хвороби не вдалося розірвати.
  • Водночас, депутатами, керівництвом МОЗ і навіть самим Зеленським неодноразово поданий негативний приклад щодо необов’язковості дотримання правил безпеки. Спочатку був «Велюр», потім кавування у Хмельницьку за участі Володимира Зеленського і головного санітарного лікаря.
  • Відтак, маємо ситуацію на кшталт вчорашнього повідомлення голови Держспоживслужби у місті Києві Олега Рубана, що у Києві коронавірус зафіксували у 35 закладах торгівлі харчовими продуктами, включно із продуктовими магазинами. А служба переповнена повідомленнями громадян про грубі порушення правил в таких закладах.
  • Тепер же Денис Шмигаль заявляє «якщо в критичній кількості областей відбудеться ситуація, яка призведе до зростання, тобто 10 і більше областей, якщо ми будемо бачити таке гіперболічне зростання захворюваності, це буде приводом для прийняття рішення про посилення карантинних заходів у державі».
  • Але питання в тому, що їх запровадження без зміни влади нічого також не змінить. Не можна вимагати від пересічних громадян дотримуватися правил в умовах, коли їх демонстративно  порушують найвищі посадовці, подаючи негативний приклад.

У результаті, майже 3 місяці руйнівних для економіки країни обмежень повністю змарновані владою. А країна постала перед реальною загрозою нової хвилі поширення хвороби і чергових обмежувальних заходів.