Поточна аналітика

Щодо петиції про відставку Володимира Зеленського

Минуло уже більше місяця відтоді, як петиція про відставку Володимира Зеленського набрала необхідну кількість голосів. Володимир Зеленський особисто та цілком добровільно напередодні другого туру виборів президента, а саме – 18 квітня 2019-го року – в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі 1+1, публічно зобов’язався перед народом України: «якщо я коли-небудь в житті порушу закон, я піду сам». Станом на зараз є щонайменше два факти доведеного Володимиром Зеленським визнаного ним порушення законодавства України, включно із законом «Про запобігання корупції».

  • Він порушив ч. 2. статті 52 Закону «Про запобігання корупції». Вона передбачає, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме: отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це НАЗК.
  • У 2019 році родина Глави держави отримала кошти в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) загальною сумою 5,1 млн. грн. та здійснила витрати на придбання ОВДП в сумі 5,2 млн. грн. Проте В.Зеленський так і не повідомив про це НАЗК до липня 2020 року. Причому 7 липня 2020 року В.Зеленський сам визнав «порушення ним законодавства у зв’язку з неподанням повідомлень про суттєві зміни в майновому стані» і запевняє, що «готовий нести відповідальність за порушення відповідно до чинного законодавства».