Поточна аналітика

02.05.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

 1. Німеччина готова підтримати нафтове ембарго проти росії.
 2. Австрія, Угорщина і Словаччина відкликали своє право вето щодо ембарго на російську нафту.
 3. Австрія вирішила підтримати рішення ЄС щодо подальших санкцій проти росії, включаючи ембарго на російську нафту.
 4. Фінляндія затвердить рішення про подачу заявки на членство в НАТО вже 12 травня.
 5. Уряд Нової Зеландії оголосив про нові санкції проти росії. Додатковий пакет стосується 170 членів Ради Федерації рф та 6 компаній та організацій оборонного сектора. Також, Нова Зеландія поширила «повний набір» заборон на більш ніж 400 осіб, яким раніше було заборонено в’їзд до країни, без уточнення деталей.
 6. Газпром втратив 22% ринку.
 • Щоденний продаж природного газу ПАТ «Газпром» за квітень на ключові закордонні ринки впав до найнижчого рівня за три місяці.
 • Європа імпортує рекордні обсяги зрідженого газу зі знижкою. «Газпром» експортував у середньому 387 млн ​​кубометрів на день до країн за межами колишнього радянського союзу минулого місяця, що на 22% менше, ніж у березні.
 • Добовий видобуток «Газпрому» у квітні склав у середньому 1,347 млрд кубометрів, що на 8,5% менше, ніж у попередньому місяці. З початку 2022 року компанія прокачала 175,4 млрд. кубометрів природного газу, що на 2,5% менше, ніж рік тому.
 1. Найбільший імпортер російського вугілля в Індії Tata Steel відмовився від нових закупівель. Своє рішення в Tata Steel обґрунтували «невизначеністю внаслідок міжнародних санкцій», накладених на росію. Індійська компанія пішла на цей крок, незважаючи на гострий дефіцит вугілля в країні.
 2. Фінляндія планує скасувати ремонт Сайменського каналу, більшість якого належить рф. Сайменський канал є судноплавним каналом між озером Сайма у Фінляндії та Балтійським морем. Протяжність каналу понад 57 км. При цьому рф належить 34 км, а Фінляндії – понад 23 км.
 3. росію не допустили до участі в конференції UNESCO про вільну журналістику.
 4. Фінляндія планує почати будувати паркан на кордоні з рф. Йдеться про прикордонні переходи та прилеглі до них території. Фінляндія планує за допомогою паркану посилити безпеку на своєму східному кордоні, де межує з росією, – наразі там розташована огорожа з колючого дроту. Загалом протяжність кордону Фінляндії та росії складає 1 343 кілометри.
 5. У росії рекордно подорожчали автомобілі Geely.
 • Китайська компанія Geely збільшила вартість своїх автомобілів в РФ на 42 – 55% або на 752000 – 1330000 руб.
 • Цьогорічне подорожчання можна назвати рекордним з початку року. Так, кросовер Geely Coolray з кінця квітня подорожчав на 813 000 – 873 000 руб. Модель Geely Atlas зросла в ціні на 752 000 – 906 000 руб.
 • Найсуттєвішим подорожчанням відзначився кросовер Geely Tugella, в обох своїх версіях він додав 1 330 000 руб.
 1. Американська компанія Loyalty Ventures зробила кроки з призупинення бізнесу в рф, але виконуватиме свої зобов’язання за поточними програмами з клієнтами з російських мереж продуктових магазинів, при цьому відмовившись від укладання нових програм лояльності. Loyalty Ventures – постачальник технологічних рішень щодо програм лояльності для споживачів на основі аналізу даних.
 2. PPG та Tikkurila скорочують свою діяльність у рф. PPG, частиною якої Tikkurila є з 2021 року, згортає свою діяльність у рф. З початком війни було прийнято негайне рішення утриматися від продажів російським держструктурам, сторонам, які підпадають під дію останніх правил та аерокосмічного ринку. Компанія також не робить жодних нових інвестицій і зробила кроки зі згортання інших операцій у рф.
 3. Компанія Wolters Kluwer припинила вести бізнес у рф та білорусі, за винятком деяких продуктів для здоров’я, для яких є вагомі гуманітарні причини. Wolters Kluwer NV – голландська компанія, що надає інформаційні послуги. Компанія обслуговує юридичні, ділові, податкові, бухгалтерські, фінансові, аудиторські, ризикові, нормативні та медичні ринки.
 4. Фінський виробник продуктів харчування Raisio продає свою дочірню компанію в рф російській компанії Copacker Agro. Право на бренд Nordic продадуть естонському Nordgate Trading Oü. Raisio спеціалізується на здорових, відповідально вироблених продуктах харчування та інгредієнтах.
 5. AmRest призупинив роботу на російському ринку. Компанія управляє мережею з більш ніж 2200 ресторанів, включаючи франшизи KFC, Pizza Hut, Burger King та Starbucks, а також власними брендами. AmRest Holdings SE – один з найбільших європейських операторів кав’ярень та ресторанів швидкого харчування.
 6. Bureau Veritas скоротила свій бізнес у рф у секторах, у яких компанія раніше працювала, тобто у суднобудуванні, аеронавтиці та сировинних товарах. Bureau Veritas S.A. – французька інспекційно-сертифікаційна компанія, друга за виручкою на світовому ринку сертифікаційних послуг.
 7. Corteva ухвалила рішення про вихід із рф: ініціює план припинення виробництва та підприємницької діяльності. Раніше компанія призупинила нові продажі. Corteva Inc. – велика компанія з виробництва сільськогосподарських хімікатів та насіння зі США.
 8. Фінська компанія Aspo прийняла рішення відмовитися від операцій свого підприємства Leipurin у рф, білорусі та Казахстані. З Leipurin працюють компанії хлібопекарської, молочної та м’ясної промисловості, а також виробники напівфабрикатів та готових страв. Дочірній логістичний підрозділ компанії ESL Shipping призупинив більшу частину операцій у росії.
 9. Фінська проектна компанія Fennovoima повідомила про розірвання контракту на будівництво АЕС «Ханхіківі-1» із Росатомом. Fennovoima розірвала угоду про постачання заводу з RAOS Project через значні затримки та нездатність RAOS Project реалізувати проект Hanhikivi 1. Розірвання договору постачання заводу означає, що співпраця з Проектом РАОС закінчилася негайно. Будуть завершені як проектні та ліцензійні роботи, так і роботи на ділянці Ханхіківі 1 з Проектом RAOS.
 10. Азербайджан закрив повітряний простір для російських військових літаків
 11. В УЄФА вирішили усунути російські клуби та збірну росії від більшості турнірів на наступний сезон.

Список турнірів, з яких виключено росію:

 • Єврокубки на сезон 2022/23 (Ліга Чемпіонів, Ліга Європи, Ліга Конференцій, жіноча Ліга Чемпіонів, Юнацька ліга УЄФА)
 • Ліга Націй на сезон 2022/23
 • Жіночий чемпіонат Європи 2022 (фінальний турнір)
 • Жіночий чемпіонат світу 2023 (кваліфікація)
 • Жіночий чемпіонат Європи з футзалу 2022 (фінальний турнір)
 • Ліга Чемпіонів з футзалу на сезон 2022/23.
 • Молодіжні та юнацькі турніри під егідою УЄФА на сезон 2022/23.
 1. Також відхилено зявку росії на проведення Євро-2028 та Євро-2032.