Поточна аналітика

03.05.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

 1. На росії змушені зменшувати витрати на травневі свята.
 • 45% росіян на травневі свята витратять менше, ніж минулого року;
 • 73% скорочують витрати;
 • попит на авіаквитки зменшився на третину;
 • покупки в інтернет-магазинах зменшились на 10%;
 • кількість транзакцій у кафе та ресторанах зменшилася на 22%;
 • доставка їжі впала на 17%.
 1. Доларовий платіж, який Мінфін рф відправив на погашення єврооблігацій наприкінці минулого тижня, не дійшов до власників паперів.
 2. У росіян відібрали право голосу на Євробаченні. Громадяни РФ не зможуть проголосувати за фаворитів на пісенному конкурсі «Євробачення», який стартує 10 травня у Турині.
 3. 6 пакет санкцій ЄС проти рф включатиме відключення від SWIFT нових банків, нові заходи «за дезінформацію» та обмеження щодо імпорту нафти.
 4. ЕС планує активізувати співпрацю з Африкою для заміни російського газу. Документ має бути прийнятий цього місяця як частина пакету реалізації плану блоку зі скорочення енергетичної залежності від москви. Країни Африки, зокрема у західній частині континенту, такі як Нігерія, Сенегал та Ангола, мають значний потенціал для зрідженого природного газу (LNG), йдеться у проекті стратегії ЄС.
 5. Греція почала будівництво плавучого LNG-терміналу для відмови від російського газу. В Олександруполесі на півночі Греції починається будівництво плавучого терміналу СПГ, який сприятиме поетапній відмові ЄС від російського газу. Новий плавучий термінал потужністю 5,5 млрд кубометрів на рік має запрацювати наприкінці 2023 року. Оператор проекту Gastrade SA повідомляв у січні, що газ може розподілятися на ринки Греції, Болгарії, Румунії, Сербії та Північної Македонії, Молдови та України.
 6. Фінляндія готова припинити імпорт російського газу через вимогу оплати в рублях. Уряд Фінляндії має намір припинити постачання російського газу через вимогу «Газпрому» про сплату газу в рублях. На газ припадає всього близько 5% від загального споживання енергії Фінляндії.
 7. Естонія має намір домагатися відновлення своєї територіальної цілісності. Сьогодні парламент Естонії розгляне пропозицію уряду про відкликання підпису під договорами про сухопутні та морські кордони з рф від 18 лютого 2014 року. Після окупації країн Балтії Радянським Союзом у маленької Естонії вилучили повіт Петсерімаа (сучасний Печорський район Псковської області), а також передмістя Нарви, найближчий прикордонний населений пункт Івангород. Після розпаду СРСР Естонія вимагала повернення своєї території у межах, визначених Тартуським мирним договором 1920 року, проте безрезультатно. Між рф та Естонією зараз немає офіційного договору про кордон.
 8. Німецька компанія Grohe AG призупинила постачання товару до рф. Grohe розробляє системи сантехніки формату «розумний дім». Частка компанії становить приблизно 8% світового ринку. Grohe AG – виробник санітарно-технічної арматури, змішувачів та аксесуарів.
 9. Британо-канадська юридична фірма Gowling WLG ухвалила рішення про вихід із рф, продавши свій бізнес місцевим партнерам. Фірма більше не прийматиме нових інструкцій від російських клієнтів, а також припинить відносини з російськими клієнтами, незалежно від їх знаходження в списках санкцій.
 10. Ліхтенштейн заборонив реєструвати росіянам і резидентам РФ трасти на території країни, а громадянам Ліхтенштейну обслуговувати ці трасти Уряд встановив перехідний період до 29 травня.
 11. Польська компанія Famur призупинила виконання 2-х контрактів на постачання обладнання клієнтам у рф і зупиняє пропозицію на цьому ринку нової техніки та гірничодобувного обладнання. Група Famur є виробником машин для гірничодобувної промисловості, енергетики, перевезення насипних вантажів та навантаження.
 12. На островах Фіджі дозволили США конфіскувати величезну суперяхту олігарха Сулеймана Керімова. Яхта була під арештом.
 13. Європейські НПЗ ВР більше не купують російську нафту. Європейські нафтопереробні заводи британської ВР більше не купують російську нафту. Компанія володіє чотирма НПЗ в Європі, зокрема в Іспанії, Німеччині та Нідерландах, і всі вони «чисті від російських молекул».
 14. Фінський державний залізничний оператор VR Group продасть всі свої російські активи, включаючи підприємства, що займаються вантажоперевезеннями.Рух буде повністю припинено не пізніше кінця року. Також буде розірвано контракти з російською залізницею.
 15. Visa та Stripe призупинили обслуговування віртуальних карт Bankoff, які росіяни використовували після виходу з країни іноземних платіжних систем. Усі кошти клієнтів заморожені.
 16. Латвія не дозволяє своїм компаніям платити за газ рублями. Латвійська Комісія ринку фінансів та капіталу відмовилась видавати компанії Latvijas gāze спецдозвіл на розрахунок з «Газпромом» рублями.
 17. Програма для SEO просування сайту SE Ranking припинила роботу в рф та взаємодію з російськими користувачами. Компанія продовжить виконувати зобов’язання за поточними договорами, але покупка, продовження підписок та поповнення балансу неможливі.
 18. Downdetector у російській версії більше немає. Якщо пройти за посиланням downdetector.ru, користувача перекине на міжнародну версію, де багато російських сервісів відсутні Downdetector – це платформа, яка дозволяє відслідковувати збої у роботі соціальних мереж, месенджерів та інших сайтів.