Поточна аналітика

09.05.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

 1. Міністерство фінансів росії прогнозує скорочення ВВП на 12% через санкції, що може знищити «десятиліття економічного зростання». Навіть дефолт 1998 року коштував країні скорочення ВВП на 5,4%. Раніше голова Рахункової палати РФ заявив, що в офіційному прогнозі зниження ВВП Росії становитиме понад 10%.
 2. Велика Британія оголосила новий пакет санкцій проти росії та білорусі. Він стосується торгівлі на 1,7 млрд фунтів – імпортне мито торкнеться товарів на 1,4 млрд фунтів, зокрема платини та паладію. Розмір мита становитиме 35%. Також заборона на експорт стосуватиметься товарів на 250 млн фунтів, у тому числі хімікатів, пластмас, гуми та машинного обладнання. Це близько 10% всього британського експорту до росії за підсумками 2021 року.
 3. Канада запроваджує санкції проти 40 фізосіб із росії, включаючи бізнесменів та осіб, пов’язаних з оборонним сектором, а також 5 російських організацій за «непряму або пряму підтримку» російських військових.
 4. Міжнародний газовий союз (МГС), членом якого з боку росії є Газпром і Новатек, призупинив будь-яку участь компаній рф у своїй діяльності. До МГС входить 160 асоціацій та корпорацій газової галузі, що представляють понад 95% світового газового ринку.
 5. Японія погодилась на нафтове ембарго проти росії. У рамках рішення країн Великої Сімки щодо протидії вторгненню росії до України Японія погодилась запровадити ембарго на російську нафту. Японія поступово відмовлятиметься від імпорту російської нафти, зберігаючи при цьому свої інтереси у нафтогазових проєктах на Далекому Сході рф.
 6. Фінські енергетичні компанії відключили дата-центр «Яндекс» від електропостачання. Фінські енергетичні компанії відмовляються підписувати контракти з російською пошуковою системою «Яндекс», яка має дата-центр поблизу Гельсінкі, через підозри в розповсюдженні військової пропаганди.
 7. Франція обіцяє відмовитись від російських енергоресурсів.
 8. Польська «дочка» найбільшої приватної газової компанії РФ «Новатек» – Novatek Green Energy – заявила, що з 25 квітня (дата запровадження Польщею санкцій проти «Новатек») через настання форс-мажорних обставин не може виконати свої договірні зобов’язання. Санкції щодо «Новатек» передбачають заморожування економічних ресурсів, активів і виключення із процедур держзакупівель.
 9. Багато матеріалів для стоматології в росії подорожчали вже в 2,5 рази. У середньому зростання цін вже склало приблизно 30% і це лише початок. Більшість клінік змогли зробити запаси лише на 3 – 6 місяців. Майже всі матеріали імпортні, а російські аналоги найчастіше низької якості, скаржаться стоматологи.
 10. Канада на рік скасує всі мита на українські товари. «Скасувавши мита на один рік, Канада продовжить підтримувати економіку України, забезпечивши безмитне ввезення українських товарів до Канади», – зазначається у повідомленні канадського Міністерства фінансів. Раніше Велика Британією та ЄС скасували всі мита на імпорт товарів з України.
 11. США на рік призупиняють експортні тарифи на українську сталь. Міністерство торгівлі США оголосило про призупинення дії 232 експортних тарифів на українську сталь на один рік.