Поточна аналітика

10.05.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

 1. Сейм Литви одноголосно визнав росію терористичною державою. Рішення ухвалено у зв’язку з численними воєнними злочинами російських загарбників в Україні. Звірства окупантів мають ознаки організованого геноциду.
 2. У росії губернатори масово тікають із посад. У відставку вже подали губернатор Томської області (займав посаду з 2012), губернатор Саратовської області (керував регіоном із 2012), губернатор Кіровської області. Губернатор Рязанської області повідомив, що не переобиратиметься на наступний термін, (його повноваження спливають восени), а також глава Марій Ел теж заявив, що залишає свою посаду.
 3. Відвідуваність торгових центрів у рф у середньому впала на 15% після закриття низки іноземних магазинів. При цьому закордонні бренди вже близькі до розриву орендних договорів, повідомив президент російської ради торгових центрів.
 4. Японія запровадила нові санкції проти росії та її посіпак.
 • У новому списку санкцій 70 компаній і більше 130 осіб, серед яких прем’єр-міністр Михайло Мішустін, заступник секретаря Ради безпеки Рашид Нургалієв та родичі близького до Путіна бізнесмена Геннадія Тимченка. Санкції торкаються і представників самопроголошених «ЛНР» та «ДНР».
 • Експортні санкції запровадили щодо компаній оборонного сектора – концерну «Алмаз-Антей», корпорації «Тактичне ракетне озброєння», ВНДІ «Еталон» тощо.
 • У японських списках санкцій – понад 700 громадян рф і білорусі, а також понад 200 організацій.
 1. Чехію обрано до Ради з прав людини ООН замість рф.
 2. Уряд Німеччини внесе до бундестагу проект закону, який дозволить швидше та легше знаходити активи російських олігархів у Німеччині.
 3. росіян виключили із журі італійської літературної премії «Стрега». МЗС Італії вирішило виключити росіян із журі італійської літературної премії «Стрега», повідомив директор фонду Марії Беллончі (один із організаторів конкурсу) Стефано Петроккі.
 4. Словенський виробник ліків може залишити російський ринок. Група КРКА – найбільший словенський виробник лікарських препаратів, після різкого падіння вартості акцій компанії (зі €120 за акцію до €90), розглядає можливість припинення свого бізнесу на російському ринку та зупинення роботи свого заводу в рф. Компанія КРКА – всесвітньо відомий виробник ліків-дженериків, що має надзвичайно широкий асортимент препаратів.
 5. Естонія та Фінляндія підписали угоду щодо взаємодопомоги у разі перебоїв із постачанням природного газу.
 • Угода, зокрема, визначає умови, на яких сусіди можуть вимагати та надавати допомогу у разі перебоїв у постачанні газу.
 • Допомога може бути запитана, якщо постачання газу недостатнє для задоволення попиту побутових споживачів та регіонів централізованого теплопостачання, які мають критичне значення.
 • З лютого Естонія має аналогічну угоду і з Латвією.
 1. Німеччина заявила про скорочення до нуля залежність від російської енергії НАЗАВЖДИ.
 2. Фінляндія запустила перший товарний поїзд з Китаю в обхід рф. Великий вантажний оператор Фінляндії Nurminen Logistics розповів про запуск першого контейнерного маршруту з Китаю в обхід рф. Його маршрут проходить через Казахстан, Азербайджан, Грузію, Румунію та Центральну Європу.
 3. У Чехії вводять обмеження для студентів із рф та білорусі. Обмеження стосуватимуться як абітурієнтів, так і студентів вузів Чехії.
 • У планах колосальні скорочення за популярними спеціальностями серед абітурієнтів із країн СНД.
 • Йдеться про більшість технічних спеціальностей, на які було найпростіше поступити через недобір серед чехів.