Поточна аналітика

11.05.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

 1. Річна інфляція в Росії прискорилася до 17,77%.
 • За зростанням цін серед продуктів лідирує маргарин – за минулий тиждень +2,2%, з початку року вже +30%.
 • З початку року зростання більше 20% зафіксовано ще у семи продуктах зі списку росстату: цукор +49,96%, рис +26%, сіль +25,5%, чай +22,2%, печиво +20,4%, гречка +20 , 3%, шоколадні цукерки +20,1%.
 1. Продажі автомобілів в Росії в квітні 2022 року впали на 78,5%, або в 2.7 рази в порівнянні з квітнем 2021 року.
 • Продажі «АвтоВАЗу» обвалилися на 78%,
 • Kia – на 76%,
 • Hyundai – на 73%.
 1. У Сенаті США зареєстрували резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму.
 2. Сенат Чехії визнав військові злочини армії країни-агресора геноцидом українського народу.
 3. Влада Нової Зеландії оновила російський санкційний список 5 фізособами та 3 організаціями.
 • До списку санкцій потрапили: офіційний представник Міноборони Ігор Конашенков, начальник головного управління Генштабу Ігор Костюков, президент медіахолдингу «Красная звезда» Олексій Піманов, який належить Міноборони (зняв пропагандистський фільм про Крим), співзасновник порталу новин NewsFront Михайло Синелін, гендиректор ВДТРК Олег Добродєєв.
 • Додатково санкції запровадили проти 85-го головного центру спеціальної служби головного управління Генштабу, «Головного центру спеціальних технологій» головного управління Генштабу та «Агентства інтернет-досліджень».
 1. Велика Британія підвищила до 35% мита на платину та паладій з рф.
 2. Італійська група UniCredit розпочала попередні переговори про продаж дочірнього банку в Росії після прояву інтересу з боку фінансових організацій, а також компаній, зацікавлених в отриманні банківської ліцензії в РФ. Група розглядає можливість виходу з Росії у рамках термінового перегляду своєї діяльності у цій країні.
 3. Європейський банк реконструкції та розвитку планує вийти з усіх російських активів. Після приєднання Криму ЄБРР відмовився від інвестицій у рф. У ЄБРР залишається акціонером МКБ із часткою 3,25% капіталу. Інші банки, в які інвестував ЄБРР, впали.
 4. Нафтопереробна компанія Японії Idemitsu Kosan відмовиться від закупівлі російської нафти через ситуацію навколо України. До цього часу частка російської нафти в загальному обсязі закупівель Idemitsu Kosan склала близько 4%. В даний час компанія займається пошуком альтернативних постачальників.
 5. Один з найбільших імпортерів російського газу в Німеччині відмовився від оплати в рублях. Найбільший німецький енергоконцерн Uniper заявив, що буде оплачувати російський газ в євро. Компанія продовжить консультації з цього приводу з урядом Німеччини. Німеччина готує «кризовий план» на випадок раптового припинення постачання газу з росії.
 6. Нідерландська газотранспортна компанія Gasunie з метою скоротити залежність від російського газу законтрактувала вже другу плавучу установку регазифікації (LNG-термінал) для майбутнього терміналу з прийому LNG в Емсхавені в провінції Гронінген.
 7. Болгарія та США домовились про постачання американського скрапленого газу, який буде дешевшим, ніж російський.
 8. Найбільший світовий сервіс з торгівлі коштовним камінням RapNet перестав торгувати діамантами з РФ – заборона стосуватиметься всіх каменів, поставлених із РФ після 24 лютого, а також тих, які виготовлені з російської сировини. Заборона також поширюється на алмази компаній, що на 50% і більше належать компаніям, які перебувають під санкціями.
 9. Влада Німеччини затримала в порту Гамбурга фешенебельну яхту Luna, яка, ймовірно, належить російському підприємцю Фархаду Ахмедову, який опинився з початку квітня під санкціями Євросоюзу. Вартість яхти, яка раніше належала Роману Абрамовичу, оцінюють у 400 мільйонів євро. Наразі їй заборонено покидати порт до особливого розпорядження.
 10. Фінляндія зупинила платежі, що стосуються російської компанії Faberlic – її керівник Олексій Нечаєв потрапив під санкції ЄС у лютому, як депутат Держдуми РФ.
 11. Також у Фінляндії заарештовано майно головного редактора «Московського комсомольця» Павла Гусєва. Він разом із колишньою дружиною, має суміжні земельні ділянки загальною площею 19 гектарів та літній будинок.
 12. Один із найбільших операторів експрес-доставки на європейському ринку французький GeoPost передасть бізнес компанії DPD російському партнеру.
 13. Binance, одна з найбільших світових криптобірж, вирішила обмежити росіян незалежно від країни резидентства.