Поточна аналітика

14.05.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

 1. Експорт російського дизельного палива через порти Чорного та Балтійського морів скоротився на 14% з довоєнного рівня, експорт цього місяця може впасти ще більше через жорсткий ринок.
 • У квітні експорт російського дизпалива склав 3,32 млн тонн проти 3,88 млн тонн у лютому.
 • Очікується, що відвантаження з балтійського Приморська, головного російського порту для експорту дизпалива, цього місяця впаде приблизно на 30%.
 1. Загальний вантажообіг російського морського порту Кавказ за підсумками січня-квітня 2022 року склав 5 млн 734 тис. тонн різних вантажів, що на 22% нижче за відповідний показник за аналогічний період 2021 рік.
 2. Середній чек для подорожей по росії та за кордоном виріс у 1,5 рази порівняно з 2021 роком.
 • Аналітики підрахували, що вартість подорожі по росії збільшилася з 51 тисячі до 72 тисяч рублів.
 • Середня ціна на тур до Туреччини – зі 104 тисяч рублів до 157 тисяч рублів через зростання вартості авіаквитків.
 1. У Нідерландах заморозили понад 640 млн євро російських активів.
 2. Фінський виробник продуктів Raisio, що продавав каші під брендом Nordic, продав бізнес у росії своєї дочірньої компанії «Райзіо нутрішн» компанії «Копекер агро», яка займається виробництвом упаковки та фасуванням продуктів. Сума операції склала €1,5 млн, при цьому в компанії зазначили, що в результаті продажу бізнесу в росії її збиток склав €3,6 млн.
 3. «Пошта Молдови» перестала надсилати листи та посилки до Росії з 13 травня «з технічних причин».
 4. У Португалії заарештовано розкішний палац Абрамовича вартістю 10 мільйонів євро. Олігарх намагався продати його за два тижні до початку війни. Також незадовго до війни Абрамович отримав громадянство Португалії і навіть став найбагатшим громадянином цієї країни. Його майно підлягає арешту в Європі через санкції, проте він зміг відвести свою багатомільйонну яхту за межі ЄС.
 5. 13% росіян затримують оплату послуг ТБ, бо вважають, що це їм мають доплачувати за перегляд телеканалів.