Поточна аналітика

13.05.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

 1. Міжнародні резерви росії знизилися на мільярд доларів за тиждень.
 2. Продукти харчування у росії у квітні подорожчали на 3%. Лідери зростання буряк (+19,2%) та маргарин (+12,9%). У річному вираженні зростання цін становило 17,83%.
 3. Російський «Совкомфлот» продав близько десятка суден покупцям в Азії та на Близькому Сході. Компанія працює над погашенням кредитів перед західними банками, припиняючи ділові зв’язки на тлі санкцій.
 4. Сервісні центри в росії повідомили про дефіцит автомобільних запчастин. Здебільшого проблеми виникають із комплектуючими для кузовного ремонту. На цьому фоні зростають ціни – у середньому на 30%. Найсильніше подорожчали запчастини для Ford, Subaru, Mercedez, BMW.
 5. На тлі відсутності голлівудських прем’єр падіння зборів російських кінотеатрів посилюється: у квітні воно склало 54% проти 44% у березні, – дані Асоціації власників кінотеатрів (АВК).
 6. Пиво у росії скоро суттєво подорожчає. Через санкції до рф складно доставити хміль. Головний інгредієнт привозять із Америки та Європи, а частка російського хмелю – лише 2%. Пивовари поки що стримують націнки, але подорожчання неодмінно буде. Прогнози зростання цін відрізняються – аж до 40%. Виробники просять відродити російське хмелярство, але на це потрібно не менше 5-7 років і 20 млрд. рублів інвестицій.
 7. У росії через черговий пакет санкцій ЄС призупинено постачання винної пробки з Іспанії та Португалії. На цьому фоні близько 30% російських виноробів найближчим часом перейдуть на пляшку з гвинтовою алюмінієвою пробкою. Щоб перейти на гвинтову пробку, виноробам потрібно змінити тип пляшки та оснастити виробництво додатковим обладнанням.
 8. У росії майже на третину може впасти виробництво коньяку через скорочення постачання коньячних дистилятів з Європи на тлі західних санкцій, запроваджених проти рф через війну в Україні.
 9. Японія забороняє експорт до росії високотехнологічних товарів, таких як 3D-принтери, квантові комп’ютери та електронні мікроскопи
 10. Австрія фактично висунула росії ультиматум щодо газу. російський газовий монополіст «Газпром» позбудеться своїх найбільших газових сховищ в австрійському Зальцбурзі, якщо вони не будуть заповнюватися газом. «Газпром» володіє в Австрії газосховищем Haidach. Воно розташовується в Зальцбурзі, на місці виснаженого родовища. Зараз сховище обсягом у 2,4 млрд кубометрів газу порожнє.
 11. Найбільша нафтова компанія Японії Eneos припиняє закупівлю російської нафти, заявив глава компанії.
 12. Велика Британія впровадила санкції проти ймовірної коханки путіна Аліни Кабаєвої. Також під санкції зокрема потрапили Ігор путін (двоюрідний брат) та його син Роман путін, екс-дружина Людмила Очеретна, Юрій Шамалов (глава Газфонду та колишній зять диктатора), Михайло Шеломов (син двоюрідної сестри), Віктор Хмарін (бізнесмен, однокурсник). Наразі Велика Британія наклала санкції на понад 1000 фізичних та 100 юридичних осіб, включно з олігархами на суму 117 мільярдів фунтів стерлінгів.
 13. Влада Литви після введення Євросоюзом санкцій заморозила кошти чотирьох білоруських компаній та однієї фізособи. Загальна сума заморожених коштів становить близько 30 млн євро та 7,6 мільйона доларів. Також заморожено кошти семи російських організацій на майже 19 мільйонів євро та 3 млн доларів.
 14. МЗС Латвії внесло до «чорного списку» ще 102 росіян, у тому числі відомих російських акторів і режисерів
 15. Іспанська влада виявила активи, включно з будинками, компаніями, та принаймні одну розкішну яхту, що належать 15 російським олігархам із санкційного списку ЄС. Підрозділ Генеральної ради нотаріату із запобігання відмиванню грошей виявив активність при спробі олігархів передати свої частки в деяких компаніях родичам або партнерам.
 16. Французька фармацевтична компанія Sanofi заявила, що планує найближчим часом припинити виробництво і поставку своїх препаратів до рф і білорусі. Серед найвідоміших препаратів Sanofi: Есенціале, Но-шпа, Фестал, Ентерожерміна, Магне В6, Лазолван, Плаквеніл, Шприц-ручка ОптіПен та інші препарати.
 17. Японський автоконцерн Nissan Motor припинив операції в рф на рік, повідомив генеральний директор компанії Макото Утіда.
 18. Американська компанія Sylvamo Corporation, яка виготовляє папір під брендом SvetoCopy, йде з рф. Компанія планує продати Світлогірський ЦПК у Ленінградській області.
 19. У росії виробник Alpen Gold та Milka попередив про підвищення цін з 1 червня. Компанія «Монделіс» випускає продукти під брендами Alpen Gold, Milka, Picnic, Toblerone, «Барні», «Ювілейне», Belvita, Dirol та Halls. Ціни на них у середньому зростуть на 15%. При цьому, за словами компанії, вартість інгридієнтів за останній рік зросла на 43%.