
- Інститут перехідних економік Банку Фінляндії BOFIT публікує основні прогнози для російської економіки.
- За прогнозами ЦБ росії та Світового банку, загальний обсяг імпорту росії цього року має скоротитися приблизно на третину, тоді як МВФ очікує зниження приблизно на четверту частину.
- Центробанк росії і МВФ очікують, що обсяг російського експорту в цьому році впаде на п’яту частину, тоді як прогноз Світового банку, який включає оголошення заборони на імпорт нафти і газу та значне падіння іншого експорту росії, говорить про те, що зниження може становити навіть третину від минулорічного показника.
- Очікується, що цього року споживання домогосподарств впаде приблизно на 10% (ЦБ рф і Світовий банк).
- Інфляція, яка підриває купівельну спроможність домогосподарств і гальмує споживання, цього року в середньому становитиме близько 20% і триватиме наступного року на рівні 7–10% (ЦБ рф) або навіть швидше на рівні 13–14% (МВФ та Світовий банк).
- Інвестиції в основний капітал цього року скорочуватимуться майже на п’яту частину.
- Експерти МВФ і Світового банку очікують, що цього року витрати державного бюджету росії значно зростуть (хоча інфляція проковтне зростання) та перетворюватиме бюджетний баланс на дефіцит.
- Залежно від очікуваних доходів бюджету, цьогорічний бюджетний дефіцит може обмежитися приблизно 2% ВВП (Світовий банк) або впасти приблизно до 4% ВВП.
- Деякі прогнози містять очікування зростання рівня безробіття. У консенсус-прогнозі, складеному ЦБ РФ, очікується, що рівень безробіття цього року зросте майже до 8%, тоді як МВФ вважає, що зростання рівня безробіття буде понад 9%.
- Автосервіси у росії попередили про різке зростання цін на ремонт машин до осені. На даний момент зростання витрат уже випереджає зростання вартості послуг. Вартість запчастин зросла в середньому на 60-70%, а дефіцитні кузовні деталі, що їх постачали автовиробники, подорожчали в 3-5 разів.
- Різке зростання цін на споживчі товари в росії, що виникло внаслідок санкцій після початку війни в Україні, спровокувало збільшення крадіжок у магазинах.
- У лютому-квітні 2022 року порівняно з тим же періодом минулого року в середньому випадків крадіжок на один магазин стало на 18% більше.
- На чверть виросла і середня сума вкрадених товарів, вона становила 1,5 тис. руб.
- У продуктових магазинах часто викрадають товари одразу з кошиком – кількість таких правопорушень за рік зросла на 27%.
- Ще одним трендом стало розкрадання товарів на касах самообслуговування – з лютого до квітня воно виросло на 34%.
- Як розповідають представники мереж, «виносять все»,зловмисники намагаються забрати без оплати дорогий алкоголь, чай, каву та косметичні товари.
- Фінляндія та Швеція офіційно ухвалили рішення про вступ до НАТО.
- Латвія ухвалила рішення про зупинення залізничного транзиту через територію країни у свої морські порти на Балтиці білоруських військових вантажів.
- Лондонський Harrods поінформував російських покупців, що більше не продаватиме їм «предмети розкоші» на суму понад 300 фунтів стерлінгів.