
- Грошові перекази з росії через платіжні системи впали майже на 17%. Надходження до рф з-за кордону знизилися на такий же відсоток.
- Обсяг Фонду національного добробуту (ФНБ) росії у квітні поточного року скоротився більш ніж на 2 трильйони рублів.
- Золотодобувна компанія Petropavlovsk оголосила дефолт, оскільки не змогла вчасно виплатити купон за доларовими єврооблігаціями з погашенням у 2022 році.
- У росії Сбербанк посилив вимоги до кредитування малого бізнесу. Зараз у відділеннях Сбербанку дуже складно взяти кредит на розвиток бізнесу. Без застави чи поруки тепер не можна взяти кредит навіть у сумі 100 000 рублів. Якщо родичі не хочуть бути поручителями по кредиту, то де-факто кредитування для бізнесу закрите.
- російський військовий супутник, запущений ракетою з Z‑символікою, згорить в атмосфері. Запущений на орбіту 30 квітня російський військовий супутник «Космос-2555» не здійснив жодного орбітального маневру і, швидше за все, згорить в атмосфері. На ракеті-носії, що виводила на орбіту супутник, був знак Z, який використовують для підтримки російської війни в Україні.
- Асоціація «Аеропорт» звернулася до Мінтрансу росії з проханням дозволити використовувати для огляду пасажирів і багажу іноземне застаріле обладнання зі строком експлуатації, що закінчився.
- Строк експлуатації більшості засобів огляду становить не більше десяти років і після спливу цього часу обладнанням не можна користуватися згідно із законом.
- У більшості російських аеропортів ці терміни закінчуються найближчим часом, при цьому 90 відсотків з них оснащені саме іноземним обладнанням, яке неможливо замінити через санкції.
- «Аеропорти будуть змушені перейти на ручний і візуальний огляд, що може призвести до колосальних багатогодинних пробок у зоні спецконтролю, а в деяких випадках до ненавмисних помилок».
- Медичні лабораторії у росії протягом найближчих місяців можуть залишитися без популярних молекулярних тестів на алергію. Їхній дефіцит може ускладнити діагностику захворювання. Він викликаний відмовою американської Thermo Fisher Scientific від постачання в рф обладнання та реагентів.
- Уряд РФ відмовив кінотеатрам у наданні субсидії у розмірі 6,5 млрд рублів, повідомив член Асоціації власників кінотеатрів, голова російського представництва корпорації Сomscore Роман Ісаєв. За його словами, таке рішення може призвести до того, що кінотеатри «почнуть масово закриватися з 20-х чисел травня та протягом літа, де слабкий репертуар, недостатній для підтримки економіки кінотеатрів».
- Уряд росії дозволив випускати в рф автомобілі без антиблокувальної системи та подушок безпеки.
- Через санкції у виробників більше немає доступу до деяких систем.
- Уряд опублікував ухвалу зі спрощеними вимогами до сертифікації легкових автомобілів. Воно дозволяє виробникам не встановлювати системи, до яких вони не мають доступу через санкції або дефіцит чіпів.
- Дозволено випуск нових автомобілів без ABS (антиблокувальної системи) та ESP (системи контролю стійкості автомобіля).
- Екстрене сповіщення «ЕРА-ГЛОНАСС» може автоматично не спрацьовувати після аварії, також необов’язкове встановлення подушок безпеки та переднатягувачів ременів безпеки.
- Також тепер діють усі екологічні стандарти – від «Євро-0» до «Євро-5». Це дозволяє випускати автомобілі із вихлопом за нормативами 1988 року.
- Російський завод Renault перейшов у власність москви. Тепер там виготовлятимуть автомобілі під брендом «Москвич». За словами мера москви, відроджені «Москвичі» у перспективі можуть стати електромобілями. Повідомляється, що сервісне обслуговування автомобілів Renault на російському ринку обслуговуватиме «АвтоВАЗ».
- Німеччина планує повністю відмовитися від російської нафти до кінця року. Країна збирається відмовитись від російської нафти, навіть якщо Євросоюзу не вдасться домовитися про заборону на весь ЄС у рамках наступного набору санкцій.
- Ізраїль нарощує видобуток природного газу на шельфі і прагне досягти угоди про його постачання до Європи протягом найближчих місяців.
- У Японії, для зниження залежності від росії, можуть відновити роботу АЕС, які були зупинені після аварії на «Фукусімі». На тлі ситуації, що склалася з енергоносіями, багато хто змінив думку щодо безпеки атомної енергетики. Проведене в березні опитування Nikkei показало, що відновлення роботи атомних реакторів підтримують 53% японців – це найвищий показник з моменту аварії.
- Російський підрозділ мережі спортивних товарів Reebok, який заявив про припинення своєї роботи в РФ, перейшов турецькому холдингу FLO Retailing, що розвиває, зокрема, бренди U.S. Polo Assn., Lumberjack та Reno.
- McDonald’s після більш ніж 30 років роботи в росії вирішив остаточно піти з рф. McDonald’s оголосив, що запустив процес продажу свого російського бізнесу місцевій компанії.
- ресторани McDonald’s після продажу не зможуть використовувати його назву, логотип, бренди та меню.
- в результаті виходу з росії компанія очікує відобразити у звітності витрати в $1,2–1,4 млрд для списання чистих інвестицій у цей ринок та визнання значних збитків від перерахунку іноземної валюти.
- Бренд Lavazza повідомив про вихід з російського ринку.
- Олімпійські ігри 2026 та 2028 років не покажуть у росії та білорусі. Країни не допустили до участі у тендері на придбання прав для трансляції Олімпійських ігор.
- Агрегатор таксі Gett припиняє роботу в рф. Водії, які співпрацювали з компанією, почали отримувати повідомлення про те, що 31 травня буде останнім робочим днем програми.