Поточна аналітика

17.05.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

 1. У той час, коли МВФ та Світовий банк прогнозують значний спад російської економіки, міністерство економічного розвитку росії внесло до уряду сценарії соціально-економічного розвитку:
 • спад ВВП РФ у 2022 р. становитиме 7,8%, у 2023 р. сповільниться до 0,7%.
 • інфляція у 2022 р очікується на рівні 17,5%, сповільниться до 6,1% у 2023 р
 • середньорічний курс долара у 2022 р очікується на рівні 76,7 рубля за долар, до кінця року зросте до 76
 • безробіття у 2022 р. становитиме 6,7%, у 2023 р. знизиться до 6,6%, у 2024 році – до 5,4%, у 2025 році – до 4,5%.
 • реальні доходи населення знизяться у 2022 р на 6,8%, зарплати у реальному вираженні – на 3,8%
 1. Продаж житла на вторинному ринку у москві впав у квітні на 37,5% у порівнянні з березнем і на 34% у порівнянні з минулим квітнем.
 2. Падіння видачі іпотеки в росії стало максимальним за всю історію в рф. Кількість виданих іпотечних кредитів у квітні знизилася на 75%.
 3. У росії подорожчала сантехніка.
 • За окремими позиціями за лютий-квітень зростання склало до 70%.
 • Найбільше подорожчали змішувачі, раковини та унітази у сегменті економ.
 • Китайські та турецькі постачальники активно користуються ситуацією підвищеного попиту, пов’язаною з відходом європейських брендів, і піднімають вартість своїх виробів.
 1. Виробники консервів у росії заявили про дефіцит білої жерсті для консервних банок.
 • Тара подорожчала на 60-80%, через що консерви також додали в ціні приблизно на 28% порівняно з минулим роком.
 • У середньому шпроти коштують зараз 120 рублів, а кілька 70 рублів за банку.
 1. російський Forbes з червня тимчасово призупинить випуск паперової версії журналу у зв’язку з відходом рекламодавців та подорожчанням виробництва.
 2. США запропонують ЄС запровадити мита на російську нафту як альтернативу ембарго.
 • Представники Мінфіну США на зустрічі міністрів фінансів країн G7 запропонує ЄС запровадити мита на російську нафту як швидшу альтернативу прямому нафтовому ембарго.
 • Кошти від сплати такого мита можна буде спрямовувати до фонду відновлення та реконструкції України і таким чином змусити росію платити за руйнування, які вона принесла в Україну.
 1. Косово приєдналася до санкцій Заходу проти рф та білорусії. Влада республіки заморозить рахунки російських громадян, що потрапили під санкції, а також введе заборону на їх поїздки за межами Косова.
 2. Фінська Gasum відмовилась платити за газ рублями і пішла в арбітраж. Фінська державна енергокомпанія Gasum подала позов проти «Газпрому» до Міжнародного арбітражу через вимогу платити за газ рублями.
 3. Індія призупинила переговори з росією про покупку гелікоптерів далекого радіолокаційного виявлення Ка-31, про це повідомив представник міністерства оборони Індії. Причиною стала невпевненість Делі у здатності москви виконати замовлення.
 4. Чеська група PPF, власник банку Home Credit, продає свої російські активи.
 5. росія виходить із Ради держав Балтійського моря. Участь рф у діяльності організації було припинено Радою у березні місяці.
 6. Азербайджан за перший квартал збільшиів експорт газу до Італії майже у 5 разів.
 7. McKinsey продала російський бізнес місцевим партнерам. Міжнародна консалтингова компанія продала російський бізнес місцевим керуючим партнерам. російські власники зберегли контракти з локальними клієнтами, але на початок вересня мають змінити назву бренду.
 8. Латвія розриває угоду з рф про співпрацю у сфері культури. Документ про співпрацю міністерства культури двох країн підписали у 2002 році.