Поточна аналітика

19.05.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

  1. Ринкова оцінка ймовірності дефолту рф протягом одного року зросла з 77% до 90%. Це стало наслідком повідомлення Bloomberg про те, що США можуть позбавити москви можливості обслуговувати суверенний доларовий борг після 25 травня.
  2. Банк росії відключили від даних Міжнародного валютного фонду (МВФ), Національного інституту статистики Італії (ISTAT) та Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD).
  3. Число росіян без коштів на відпустку зросло до 35%.
  • росіяни оцінили ідеальну відпустку в середньому в 160 тис. руб.
  • Проте витратити на відпочинок жителі росії готові в середньому лише 37 тис. руб.
  • Понад третина опитаних розповіли, що на відпустку їм не вистачає грошей.
  1. російські переробники текстилю втратили 85% сировини через санкції.
  • У травні російські переробники текстилю припинили завозити імпортну сировину, на яку припадало 73% всього обсягу, необхідного для роботи.
  • Після закриття H&M галузь втратила ще 12%.
  • Поки що підприємства не можуть заповнити брак сировини, а ціни на вторинний текстиль у рф зросли втричі.
  • 2021 року переробка вторинного текстилю в рф склала близько 20,1 тис. тонн, з яких 14,7 тис. тонн – імпортували.
  • Тепер у країні необхідно наростити збір вторинного текстилю у сім разів, підрахували учасники ринку.
  1. Raytheon зупиняє всі продажі та послуги підтримки для цивільної авіаційної галузі рф. Raytheon – американська військово-промислова компанія, один із найбільших постачальників озброєння та військової техніки для видів збройних сил США та країн союзників, який стабільно входить у «велику трійку» виробників озброєння та військової техніки.
  2. PGNiG подала позов проти «Газпрому». Польська державна нафтогазова компанія PGNiG подала новий позов проти «Газпрому» та вимагає відсотки за переплату в $1,5 млрд за поставки газу у 2014 – 2020 роках.
  3. Уряд Великобританії оголосив, що вводить нові санкції проти російського авіаційного сектору. Державний «Аерофлот», найбільша авіакомпанія росії, «Уральські авіалінії» та «Россия» тепер не зможуть продати свої невикористані, вигідні посадкові місця в аеропортах Великобританії, що не дасть росії заробити приблизно 50 мільйонів фунтів стерлінгів.
  4. Найближчими роками росії загрожує втратити позиції у всіх сферах енергетики.
  • $21 млрд вкладено у проект з виробництва зрідженого природного газу «Арктик СПГ-2» в Обській губі. Було пробурено десятки свердловин, побудовано аеропорт, замовлено більшість обладнання.
  • Але все впало, після санкцій ЄС, які забороняють продаж заводів зі зрідження газу.
  • росія також була змушена зупинити видобуток нафти через санкції та небажання покупців продавати російську нафту та нафтопродукти.
  • У квітні видобуток нафти до впав на 900 000 барелів на добу (10%) проти березня.
  1. США розглядають низку заходів, щоб позбавити росію прибутку від нафти. Серед них:
  • введення верхньої межі цін;
  • перекриття росії доступу до платежів експорту нафти;
  • примусове переведення для банків грошей за імпорт російської нафти на ескроу-рахунки, щоб росія могла витрачати їх тільки для купівлі товарів першої необхідності;
  • запровадження вторинних санкцій проти країн, які не дотримуються американських санкцій проти російської нафти.
  1. Американська фармкомпанія Bristol-Myers Squibb повністю йде з рф. Більшість препаратів BMS вже місяць, як зникли зі звичайних та лікарняних аптек. Вони використовувалися як одні з найефективніших ліків при лікуванні онкології.
  2. Польський власник брендів Reserved, Sinsay, Cropp, House та Mohito продав бізнес у рф китайському консорціуму. Але новий власник не зможе використати ці товарні знаки.
  3. Білоруська компанія «Санта Бремор» призупинила поставки лосося в росію під брендом «російське море». Виробники червоної рибної продукції зіткнулися з труднощами через припинення експорту риби з Європи. З продажу в росії зникли лосось і форель марки «Русское море».

Європарламент підтримав створення міжнародного трибуналу щодо покарання росії. Відповідну резолюцію євродепутати ухвалили сьогодні. Парламент Євросоюзу закликає вжити всіх необхідних заходів, щоб російський та білоруський режими відповіли за скоєні військові злочини, злочини проти людства, геноцид та агресію.