Поточна аналітика

20.05.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

 1. Кількість боржників з послуг ЖКП в рф на кінець першого кварталу 2022 року склала 4,6 млн, це на 600 тис. більше, ніж у той же період 2021 року. Експерти пов’язують це із падінням доходів.
 2. Обсяги продажів горілки у росії з січня до квітня 2022 року збільшилися на 7,1%, коньяку – на 2,4% порівняно з показником за аналогічний період 2021 року.
 3. Експорт добрив із РФ у квітні впав на 11%.
 • З найбільших виробників добрив найсильніше скоротили експорт «Уралкалій» (-77% до березня) та «УралХім» (-48%).
 • Експорт добрив «Акрона» минулого місяця просів на 25%.
 1. Канада вводить додаткові санкції проти російських олігархів.
 • Ці нові заходи накладають обмеження на 14 осіб, включаючи російських олігархів, членів їх сімей та близьких соратників путінського режиму.
 • Канада також забороняє імпорт цільових предметів розкоші з РФ, включаючи алкогольні напої, морепродукти, рибу та непромислові алмази.
 • Водночас ці категорії склали товари на суму $75,7 млн. у 2021 році.
 1. Німецький експорт до рф впав майже на дві третини після запровадження санкцій.
 • У квітні показник експорту ФРН до рф знизився на 63,1% порівняно з тим самим місяцем 2021 року до €0,9 млрд.
 • рф опустилася минулого місяця на 14-е місце серед найважливіших країн, в які Німеччина експортувала свою продукцію.
 • Ще в лютому вона посідала 5 позицію.
 1. Фінляндія орендує плавучий LNG-термінал для скорочення залежності від росії. Фінляндія домовилась з американською Excelerate Energy на 10-річну оренду плавучого LNG-терміналу для скорочення залежності від російського газу.
 2. Литовський оператор системи передачі електроенергії Litgrid анонсує припинення імпорту російської електрики до Литви вже за два дні – з 22 травня.
 3. Американський виробник алюмінієвої продукції Arconic має намір продати бізнес у росії.
 4. Швейцарська страхова компанія Zurich Insurance продає свій російський бізнес і має намір припинити комерційну діяльність у росії.
 5. Кадрове агентство Kelly Services вирішило продати бізнес у росії. Міжнародне кадрове агентство Kelly Services працює у росії з 1993року. У компанії уточнили, що рішення щодо передачі російського бізнесу прийнято «у зв’язку з обставинами, що склалися, і після ретельного аналізу».
 6. Головний акціонер ресурсу Avito компанія Prosus заявила, що вирішила вийти із російського бізнесу, шукає покупця.
 7. Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) розглядає варіанти перенесення матчу за Суперкубок Європи 2023 з Казані. У лютому Союз європейських футбольних асоціацій на тлі подій в Україні ухвалив рішення перенести фінал Ліги чемпіонів сезону-2021/22 із Санкт-Петербурга до Парижу.