Поточна аналітика

24.05.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

 1. За оцінками видання Forbes, путінські «воїни» втратили в Україні техніки на $13 млрд.
 2. Рекордна кількість флагманської російської нафти марки Urals (близько 62 млн барелів), знаходяться на судах у морі, оскільки трейдери не змогли знайти покупців на нафту.
 • експорт російської морської нафти в травні впав до 6,7 млн барелів на добу, що приблизно на 15% менше, ніж 7,9 барелів на добу у лютому.
 • Обсяг сирої нафти марки Urals, яка застрягла на воді в  рази перевищує середній довоєнний показник, оскільки покупців на неї майже немає.
 1. Китай приєднується до санкцій на постачання ЗПГ-обладнання (обладнання для зрідженого газу) до росії. Компаніям КНР рекомендовано припинити роботу з «Арктіком ЗПГ-2» – заводом «Новатека», який мав стати найбільшим у росії.
 2. Міненерго США оголосило про вивільнення з резервів 40 млн барелів нафти для стримання високих цін на енергоносії через російську війну проти України.
 • З резерву вивільнять до 40,1 мільйона барелів сирої нафти з поставкою у червні-серпні.
 • Заявки від компаній на поставки приймаються до 1 червня, а до 10 червня всі контракти будуть укладені.
 • Американський нафтовий резерв має найбільший у світі запас сирої нафти для надзвичайних ситуацій. Федеральні запаси зберігаються в підземних соляних печерах на чотирьох сховищах у Техасі та Луїзіані.
 1. Ретейлери Apple в росії «re:Store» та «iPort», почали закривати магазини, перенаправляючи дефіцитну техніку в точки з більш високим трафіком. Вже «тимчасово закриті» 8 точок у Москві та частина у регіонах.
 2. Фінська Fennovoima, яка раніше розірвала контракт із «Росатомом» на будівництво АЕС «Ханхіківі-1», тепер відкликає заявку на дозвіл на будівництво станції.
 3. Швейцарський концерн Sulzer йде з росії. Швейцарський концерн Sulzer, який, зокрема, спеціалізується на виробництві та сервісному обслуговуванні промислових машин та обладнанні для нафтової та нафтохімічної галузі, оголосив про рішення піти з російського ринку.
 • Sulzer випускає насоси, верстати та інше промислове обладнання для нафтової, нафтохімічної, целюлозно-паперової та інших галузей, а також займається їх сервісним обслуговуванням.
 • Портфель замовлень за 2021 рік становив близько 3,2 млрд швейцарських франків.
 1. d&b audiotechnik призупинив усі поставки продукції та подальші інвестиції в рф і не відновить їх до закінчення війни. d&b audiotechnik — німецький виробник гучномовців та підсилювачів. Устаткування d&b в основному використовується на ринках оренди та установки.
 2. Zynga призупинили установку, монетизацію та маркетингову підтримку всіх ігор у рф та білорусі.
 • Найвідомішою грою Zynga є FarmVille – симуляція управління фермерським господарством у реальному часі.

Zynga американський розробник онлайн-ігор. Компанія насамперед спеціалізується на мобільній платформі.

 1. Zetor припиняє будь-яку співпрацю з рф.

Zetor Tractors as – чеський виробник сільськогосподарської техніки. Компанія виробляє трактори та комплектуючі для них (двигуни або трансмісії).

 1. Zendesk призупинили всю діяльність з продажу в рф та білорусі.
 • Для невеликої кількості існуючих клієнтів, відповідно до санкцій та експортного контролю, будуть виконуватися поточні зобов’язання, але після закінчення терміну дії підписки припинять ці відносини.

Zendesk – американська технологічна компанія – це веб-сервіс з низкою програм для підтримки клієнтів та відвідувачів. Він допомагає співробітникам, менеджерам та адміністраторам допомагати клієнтам на ходу.

 1. Zegna Group призупинили всі поставки та виробництво для російських партнерів. Zegna – італійський будинок моди класу люкс.