Поточна аналітика

28.06.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

 1. Міжнародне рейтингове агентство Moody’s заявило, що росія допустила дефолт щодо євробондів.
 • В агентстві не виключили ймовірність нових дефолтів щодо майбутніх купонних виплат.
 • «27 червня власники суверенного боргу Росії не отримали купонні виплати за двома єврооблігаціями на суму $100 млн до моменту закінчення 30-денного пільгового періоду, що, згідно з нашим визначенням, є дефолтом», – йдеться у повідомленні.
 1. США додали 57 росіян до списків санкцій.
 • Також США додали до списку антиросійських санкцій Фонд перспективних досліджень, запровадили санкції проти «Ростеху», Об’єднаної авіабудівної корпорації, «Камазу», «Туполєва», Спілки добровольців Донбасу та низки банків.
 • Загалом понад 100 нових юридичних осіб із рф потрапили до санкційних списків США.
 • Також США запровадили заборону на імпорт золота з рф.
 1. Влада США зупинила нафтовий танкер при транзиті з російського порту до Нового Орлеану.
 2. Болгарія висилає 70 дипломатів та технічний персонал посольства росії.
 3. рф засекретила газову статистику після рекордного обвалу видобутку «Газпрому».
 • російська влада продовжує засекречувати дані державної статистики, яка цього року звітуватиме про найбільше падіння економіки з моменту розвалу СРСР.
 • Слідом за митною та банківською статистикою, даними щодо золотовалютних резервів, федерального бюджету та видобутку нафти в секретний режим було переведено відомості про газову промисловість країни. З 24 червня Центральне диспетчерське управління ПЕК перестало надавати інформацію про видобуток газу, його споживання в суб’єктах рф та галузях економіки.
 • Дані, які раніше розкривалися щомісяця, закриті від громадськості на «невизначений термін».
 • Разом із газом засекречена вугільна статистика – видобуток, випуск концентрату по регіонах, відвантаження на підприємства та постачання на експорт до країн Близького та Далекого зарубіжжя.
 • На початку квітня Міненерго перестало публікувати дані про видобуток та експорт нафти після того, як у перший місяць війни її поставки впали, а виробництво зменшилось майже на 1 млн барелів на день.
 • Закрити газову статистику влада вирішила після того, як «Газпром» відключив від газу 10 європейських країн, на невизначений термін зупинив трубопровід «Ямал-Європа» і почав різко скорочувати прокачування «Північним потоком», вдаривши по ключових клієнтам у ЄС – Німеччині, Австрії, Італії.
 1. На металургійних заводах у росії людей відправляють у вимушені відпустки та простій.
 • У простої зараз перебувають близько 130 працівників Каменськ-Уральського металургійного заводу.
 • Керівництво пояснює ситуацію тим, що через антиросійські санкції у заводу, який надсилав велику кількість продукції на експорт, знизилася кількість замовлень.
 • Сам КУМЗ потрапив до списків санкцій США та Японії.
 1. Брокер Exante повідомляє клієнтам з рф та білорусі, що вони мають до 12 липня продати всі папери та вивести гроші.
 • Якщо цього не зробити, то після 12 червня всі папери продадуть автоматоматично, і запровадять додаткову комісію – €25 на день поки будуть гроші на рахунку.
 • У разі відсутності коштів, рахунок буде автоматично закрито.
 1. Телекомунікаційна компанія VEON зафіксувала знецінення бізнесу у росії на 449 мільйонів доларів.
 2. Російські компанії, які використовують обладнання Cisco та IBM, не можуть продовжити ліцензії на раніше придбану техніку. Коли ліцензії закінчаться, обладнання перестане працювати, а паралельний імпорт цю проблему навряд чи допоможе вирішити.
 3. рф може втратити відомі алкогольні бренди. Британська компанія Diageo, що виробляє горілку Smirnoff, віскі Black Label та Johnnie Walker, пиво Guinness, лікер Baileys та ром Captain Morgan поступово скорочує комерційну діяльність і повністю йде з рф.
 4. Фінський виробник ліфтів та ескалаторів Kone прийняв рішення про відхід з російського ринку. Російський підрозділ компанії АТ «КОНЕ Ліфтс» передадуть його топ-менеджерам.
 5. Американська компанія Whirlpool планує продати свої російські активи – АТ «Індезіт Інтернешнл» та ТОВ «Вірлпул Рус» турецькому виробнику побутової техніки Arcelik.
 • Очікується, що сума угоди не перевищить 220 млн. євро, але підсумкові параметри залежатимуть від низки факторів.
 • Виплати планують розтягнути на десять років.
 1. Французький виробник шин Michelin до кінця року передасть свою діяльність у росії під місцеве управління. Компанія заявила, що на даний момент відновити виробництво технічно неможливо «через проблеми з постачанням в умовах загальної невизначеності».
 2. Фінський виробник обладнання для обробки деревини Ponsse продає російський бізнес.
 3. Фінський виробник шин Nokian Tyres прийняв рішення про контрольований вихід з російського ринку, незважаючи на те, що російський бізнес – його найбільший актив.
 4. Заводи Nissan не працюватимуть у росії мінімум до вересня, повідомив гендиректор компанії Макото Утіду.
 • Автоконцерн вирішив продовжити період простою, оскільки побоюється, що війна в Україні «може стати серйознішою та затягтися».