
- Міжнародне рейтингове агентство Moody’s заявило, що росія допустила дефолт щодо євробондів.
- В агентстві не виключили ймовірність нових дефолтів щодо майбутніх купонних виплат.
- «27 червня власники суверенного боргу Росії не отримали купонні виплати за двома єврооблігаціями на суму $100 млн до моменту закінчення 30-денного пільгового періоду, що, згідно з нашим визначенням, є дефолтом», – йдеться у повідомленні.
- США додали 57 росіян до списків санкцій.
- Також США додали до списку антиросійських санкцій Фонд перспективних досліджень, запровадили санкції проти «Ростеху», Об’єднаної авіабудівної корпорації, «Камазу», «Туполєва», Спілки добровольців Донбасу та низки банків.
- Загалом понад 100 нових юридичних осіб із рф потрапили до санкційних списків США.
- Також США запровадили заборону на імпорт золота з рф.
- Влада США зупинила нафтовий танкер при транзиті з російського порту до Нового Орлеану.
- Болгарія висилає 70 дипломатів та технічний персонал посольства росії.
- рф засекретила газову статистику після рекордного обвалу видобутку «Газпрому».
- російська влада продовжує засекречувати дані державної статистики, яка цього року звітуватиме про найбільше падіння економіки з моменту розвалу СРСР.
- Слідом за митною та банківською статистикою, даними щодо золотовалютних резервів, федерального бюджету та видобутку нафти в секретний режим було переведено відомості про газову промисловість країни. З 24 червня Центральне диспетчерське управління ПЕК перестало надавати інформацію про видобуток газу, його споживання в суб’єктах рф та галузях економіки.
- Дані, які раніше розкривалися щомісяця, закриті від громадськості на «невизначений термін».
- Разом із газом засекречена вугільна статистика – видобуток, випуск концентрату по регіонах, відвантаження на підприємства та постачання на експорт до країн Близького та Далекого зарубіжжя.
- На початку квітня Міненерго перестало публікувати дані про видобуток та експорт нафти після того, як у перший місяць війни її поставки впали, а виробництво зменшилось майже на 1 млн барелів на день.
- Закрити газову статистику влада вирішила після того, як «Газпром» відключив від газу 10 європейських країн, на невизначений термін зупинив трубопровід «Ямал-Європа» і почав різко скорочувати прокачування «Північним потоком», вдаривши по ключових клієнтам у ЄС – Німеччині, Австрії, Італії.
- На металургійних заводах у росії людей відправляють у вимушені відпустки та простій.
- У простої зараз перебувають близько 130 працівників Каменськ-Уральського металургійного заводу.
- Керівництво пояснює ситуацію тим, що через антиросійські санкції у заводу, який надсилав велику кількість продукції на експорт, знизилася кількість замовлень.
- Сам КУМЗ потрапив до списків санкцій США та Японії.
- Брокер Exante повідомляє клієнтам з рф та білорусі, що вони мають до 12 липня продати всі папери та вивести гроші.
- Якщо цього не зробити, то після 12 червня всі папери продадуть автоматоматично, і запровадять додаткову комісію – €25 на день поки будуть гроші на рахунку.
- У разі відсутності коштів, рахунок буде автоматично закрито.
- Телекомунікаційна компанія VEON зафіксувала знецінення бізнесу у росії на 449 мільйонів доларів.
- Російські компанії, які використовують обладнання Cisco та IBM, не можуть продовжити ліцензії на раніше придбану техніку. Коли ліцензії закінчаться, обладнання перестане працювати, а паралельний імпорт цю проблему навряд чи допоможе вирішити.
- рф може втратити відомі алкогольні бренди. Британська компанія Diageo, що виробляє горілку Smirnoff, віскі Black Label та Johnnie Walker, пиво Guinness, лікер Baileys та ром Captain Morgan поступово скорочує комерційну діяльність і повністю йде з рф.
- Фінський виробник ліфтів та ескалаторів Kone прийняв рішення про відхід з російського ринку. Російський підрозділ компанії АТ «КОНЕ Ліфтс» передадуть його топ-менеджерам.
- Американська компанія Whirlpool планує продати свої російські активи – АТ «Індезіт Інтернешнл» та ТОВ «Вірлпул Рус» турецькому виробнику побутової техніки Arcelik.
- Очікується, що сума угоди не перевищить 220 млн. євро, але підсумкові параметри залежатимуть від низки факторів.
- Виплати планують розтягнути на десять років.
- Французький виробник шин Michelin до кінця року передасть свою діяльність у росії під місцеве управління. Компанія заявила, що на даний момент відновити виробництво технічно неможливо «через проблеми з постачанням в умовах загальної невизначеності».
- Фінський виробник обладнання для обробки деревини Ponsse продає російський бізнес.
- Фінський виробник шин Nokian Tyres прийняв рішення про контрольований вихід з російського ринку, незважаючи на те, що російський бізнес – його найбільший актив.
- Заводи Nissan не працюватимуть у росії мінімум до вересня, повідомив гендиректор компанії Макото Утіду.
- Автоконцерн вирішив продовжити період простою, оскільки побоюється, що війна в Україні «може стати серйознішою та затягтися».