Поточна аналітика

29.04.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

1. За повідомленням Центробанку росії спад ВВП росії у 2022 становитиме 8-10%, у 2023 році від 3% до 0%.
2. Річна інфляція росії на 2023 до 5-7% (з попереднього прогнозу в 4%).
3. Центробанк удвічі підвищив прогноз щодо відтоку капіталу з росії в 2022 – з $75 млрд до $151 млрд.
4. росія скоротила видобуток нафти у квітні майже на 9%. Середньодобовий видобуток у росії в умовах санкцій ЄС та США через війну в Україні за 26 днів квітня знизився майже на 8,7% щодо березня, до 1,37 млн тонн.
5. «Роснефть» вимушена скоротити експорт дизпалива з балтійського порту Приморськ, який є основним джерелом поставок до Європи. Причина – її основний покупець Trafigura скорочує закупівлі російської нафти. В травні експорт російського дизелю з Приморська впаде більш ніж на 30% – до 1,1 млн тонн.
6. У росії за перший квартал 2022 року старі авто подорожчали на 20-50%, а за рік до можливе зростання до 75%.
7. Літню Універсіаду-2023 перенесено з Єкатеринбурга, заявила Міжнародна федерація університетського спорту.
8. Криптовалютна біржа Binance заблокували гаманці падчерки міністра закордонних справ рф Сергія Лаврова, дочки прессекретаря президента рф Дмитра Пєскова та сина магната Костянтина Малофєєва.
9. Ірландія може направити понад 1 млрд євро заморожених у рамках санкцій ЄС російських активів на відновлення України,
10. Основні міжнародні трейдери – Trafigura, Vitol, Glencore – припиняють торгівлю російською нафтою, що може завдати найболючішого удару російській економіці за весь період санкцій.
• Trafigura та інші трейдери готові втратити велику частину свого російського бізнесу 15 травня, коли набудуть чинності санкції, які забороняють їм продавати нафту «Роснєфті» країнам за межами Європейського Союзу та Швейцарії.
• Vitol також планує піти з російського ринку.
11. Glencore PLC, гірничодобувний і торговий гігант з довгою історією в Росії, призупинив свій контракт на експорт нафти «Роснєфті» в березні.
12. Найбільша енергетична компанія Данії Ørsted відмовилась відкривати рахунок для сплати за російський газ рублями.
13. Чехія не платитиме за російський газ у рублях.
14. Норвегія закрила порти для російських вантажних суден. Заборона починає діяти з 7 травня.
15. Мережа готелів Holiday Inn повідомила про вихід з росії. У березні оператор InterContinental Hotel Group призупинив інвестиції, девелоперську діяльність та відкриття нових готелів у росії. Тепер група готується до відходу з країни.
16. Росії через заборону на ввезення з ЄС оболонки для ковбас та сосиски м’ясокомбінатам доведеться різко скорочувати виробництво. 73% усієї оболонки ввозять із країн Євросоюзу і знайти альтернативу в короткі терміни не вдасться.
17. Виробник желейних цукерок Haribo зупинить постачання до росії.