Поточна аналітика

30.04.2022: інформація щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

 1. Євросоюз, який наступного тижня анонсує шостий пакет санкцій проти РФ, планує відрізати Сбєрбанк від системи SWIFT, а запропоноване нафтове ембарго почне повноцінно працювати з кінця року.
 • Інші пропозиції, які будуть обговорені в рамках нового пакету санкцій, включають обмеження на консультаційні та хмарні послуги, а також на купівлю нерухомості.
 • Можуть бути також окремі санкційні списки по військовим чиновникам, олігархам та їх оточенню, а також тих, хто може бути причетним до військових злочинів в Україні.
 • Джерела вказують на те, що деякі члени ЄС наполягають на посиленні вже існуючих обмежень на морську торгівлю та порти.
 1. Євросоюз може запровадити заборону на імпорт урану з росії. Цю ініціативу вже підтримала Німеччина.
 2. Крім того, у ЄС обговорюють можливість припинення співпраці з «Росатомом».
 3. Фінська головна опозиційна і націоналістична партія «Істинні фіни» на партійній раді прийняли рішення підтримати голосування зі вступу до НАТО – 61 за, 3 проти.
 4. Компанія National Oilwell Varco припинила інвестиції у рф. Американська компанія National Oilwell Varco (NOV), яка займається виробництвом обладнання та компонентів для буріння та видобутку нафти та газу, оголосила про припинення інвестицій та обмеження своєї діяльності в рф.
 5. Австрія заморозила резиденцію у Відні та пентхаус на озері Вертерзеї, що належать депутату держдуми росії Андрію Горохову.
 6. Найбільший виробник побутової хімії та косметики Henkel припиняє свою діяльність тепер і в білорусі. Рішення припинити бізнес у білорусі та росії торкнеться понад 2500 співробітників та річного обсягу продажів на суму близько 1 мільярда євро.
 7. В Амстердамі, Нідерланди, портові працівники відмовляються розвантажувати судно з дизельним паливом з РФ. Від розвантаження суден росії раніше відмовилися в портах Гетеборга і Роттердаму.
 8. Німеччина не буде переходити на оплату російського газу рублями і продовжить оплату в євро і доларах, як це передбачено контрактами. Німці роблять все можливе, щоб якнайшвидше стати незалежними від росії.
 9. Киберспортивний клуб Virtus.pro розірвав контракт з гравцем, який намалював букву Z під час матчу по Dota 2. Через це уся команда була дискваліфікована.
 10. В Україні заарештовано 51 білоруський вагон-цистерни, що перевозили близько 3000 тон дизпалива для російської армії, які напередодні російського вторгнення перетнули кордон на Чернігівщині.