Поточна аналітика

Різке підвищення тарифів

  • 25 листопада НКРЕКП уже схвалила проекти постанов про різке підвищення тарифів на доставку газу. Зокрема у 20 компаніях пропонується підняти тариф в середньому на 80%, а у низці навіть удвічі.
  • Це призведе до підвищення загальної вартості кубометра газу для мешканців більшості регіонів приблизно на 1 грн. Попри те, що він в грудні й так коштує українцям рекордно дорого – у більшості облгаззбутів йдеться про понад 10 грн., враховуючи нинішню вартість доставки. Адже ресурс сховищ газу, який був сформований за нижчими літніми цінами, не працює в інтересах людей.
  • Однако, новопризначений в. о. міністра енергетики Юрій Бойко заявив і про плани уже найближчим часом суттєво підвищити тариф на електроенергію для населення. Адже, за його словами, наразі громадяни сплачують фактично лише тариф на доставку струму, а сам струм отримують фактично безкоштовно.
  • Ситуація вкотре демонструє зневагу нинішньої влади до українців. Адже замість чесної дискусії щодо тарифів, вони роздавали обіцянки «зниження тарифів». А після того, як вибори пройшли, і «слуги» вирішили, що можна більше не боятися відповідальності за свої реальні дії, – перейшли до різкого підвищення тарифів.
  • При цьому, на відміну від часів президентства Петра Порошенка, різко знижені видатки бюджету на субсидії. Наприклад, у проекті на 2021 рік вони закладені майже вдвічі менші, аніж були ще в 2018 році. Хоча тоді ціни на газ для населення були значно нижчими і не перевищували 8,55 грн за м3 з доставкою.