Поточна аналітика

Про інформаційне відбілювання Команди Зеленського і самого

Доки в Україні не буде притягнено до відповідальності за вчинені злочини Коломойського, доти жодне інформаційне відбілювання команди Зеленського і самого Зеленського не буде мати сенсу

Останнє інтерв’ю Зеленського американському Axios мало великий ефект, насамперед для українського виборця. Здається, тільки лінивий не висміяв хоробрість Зеленського: «І, вибачте, якби я тоді був Президентом, ми б там всі вмерли в Криму, але ми б туди «зелених чоловічків» не пустили». Чоловіка, який 4 рази ухилявся від призову; який у травні 2014 році після заходу «зелених чоловічків» в Крим тричі літав до в Москви і знімався в російському фільмі; який у 2014 році виступав у захопленій терористами Горлівці, а у 2016 році в Юрмалі розказував по Україну актрису у фільмі для дорослих – можна уявити будь-ким, але не відважним захисником України.

Та, виявилось, інтерв’ю Axios – не для українського споживання. Це складова кампанії відбілювання перед адміністрацією Байдена за зв’язки з політичною корупцією Трампа, яку вже сьогодні розпочала команда Зеленського.

Складовою цієї кампанії є також виключення з фракції СН Олександра Дубінського, який потрапив під санкції Мінфіну США у зв’язку з спробами інформаційного втручання у вибори США 2020 року.

Одночасно з інтерв’ю Зеленського і виключенням Дубінського, у Washington Post з’явилась стаття, де активно цитується радник Зеленського у 2019 році Ігор Новіков про тиск Джуліані на команду Зеленського у 2019 році. Очевидно, вважається в середовищі Зеленського, що це зарахують в адміністрації Байдена напередодні повторного розгляду імпічменту Трампа і в ході кримінального переслідування Джуліані.

Правда, треба пам’ятати, що І. Новіков, – м’яко кажучи, не дуже надійне джерело. Саме Новіков зганьбився наклепом на Порошенка на зустрічі з американськими дипломатами. Нагадаємо, що Конгрес США опублікував свідчення тимчасово повіреного у справах США в Україні Вільяма Тейлора, де він переповідав слова свого колеги Волкера про те, що Єрмак і Новіков звинуватили Порошенка у загибелі або травмуванні їхніх братів на Донбасі: «Так, посол Волкер розповів пану Єрмаку та містеру Новікову, іншому українцю, що добре було б не розслідувати діяльність попереднього Президента Петра Порошенка. Знаєте, треба йти вперед, а не переслідувати Порошенка. … І на цьому обіді і пан Єрмак, і пан Новіков вийняли свої мобільні телефони та показали фотографії рідних родичів, один був братом, і один був двоюрідним братом, якого вбили або поранили на сході. І вони показали це Курту і мені, і вони сказали: “Порошенко відповідає за це”». Потім стало відомо, що брати і родичі Новікова і Єрмака живі-здорові…

У будь-якому випадку для адміністрації Байдена подібні інформаційні виверти не дуже переконливі, зважаючи на те, що саме Президент України В.Зеленський під час прес-конференції 20 травня 2020 року заявив буквально таке: «Про Порошенка і Байдена, так, я чув, я прокоментую. Думаю, це не останній дзвоник (знак), який побачать українці. Реагувати має прокуратура, правоохоронні органи. Генеральний прокурор України ще вчора зареєструвала кримінальне провадження за заявою депутата Деркача. Розслідуватимуть… Я знаю, що це може бути сприйнято, кваліфіковано як державна зрада. Все – до правоохоронців».

Але головне не це: жодна кампанія відбілювання не буде мати для команди Зеленського ефекту, доки політика Зеленського гарантуватиме імунітет головного спонсора антиамериканської кампанії в Україні – олігарха Ігоря Коломойського. Який, власне і стояв за включенням таких як Дубинський у втручання в американські вибори з використанням російських наративів.