Поточна аналітика

Про «успіхи» року від команди Зеленського

10 січня команда президента Володимира Зеленського опублікувала ролик в Телеграм-каналі по успіхи Зеленського за минулий рік: «Попередній рік Україна, незважаючи на коронакризу, провела вдало і продуктивно».

Отже, які «успіхи» Зеленського:

«96 звільнених з полону українців, найтриваліше в історії війни перемир’я». Інформація про обмін – навіть не маніпуляція, а відверта брехня. У 2020 році ми мали лише обмін 16 квітня 2020 року – українська влада домовилася про звільнення 20 українських громадян: 2 військових, 1 правоохоронця та 17 цивільних. При цьому серед них були люди, взяті за відвертий кримінал.  В обмін на це Україна погодилась видати 18 осіб, правда, 4 відмовились повертатися до ОРДЛО.

Якраз з вини команди Зеленського було зірвано обмін полоненими у грудні 2020 року. Оскільки Зеленський минулого року віддав весь найцінніший «обмінний матеріал», то у 2020 році російська сторона втратила будь-який інтерес до обміну полоненими.

Ситуацію з обміном могла врятувати операція СБУ з виманювання найманців НВК «Вагнер». Йдеться про операцію з затримання 28 російських найманців, які брали участь у бойових діях на Донбасі проти України. За інформацією, яка просочилася в пресу, у складі групи планували затримати — двох терористів, причетних до знищення «Боїнга» МН-17 під Торезом; одного терориста, причетного до знищення Іл-76 в Луганському аеропорту; одного терориста, причетного до знищення АН-26 поблизу Луганська. Але з Офісу президента Зеленського стався витік інформації і цю операцію було зірвано. Якби не команда Зеленського, багато українців могли б повернутися додому.

За даними Офісу українського омбудсмена, в Росії в застінках перебуває з політичних мотивів 130 осіб, в ОРДЛО – 251 українець.

Ще один здобуток, який приписала команда Зеленського собі, – майже 4000 кілометрів побудованих доріг. Ну, не зовсім побудованих, а побудованих і відремонтованих. Але за останні три роки президентства П.Порошенка було відремонтовано та збудовано близько 6500 км доріг. 2016 рік – 900 км, 2017 рік – 2100 км, 2018 рік – близько 3500 км. Варто зауважити, без залучення 35 млрд. грн. коштів з ковідного фонду. І це при тому, що деякі дороги Зеленського майже золоті: найдорожчий поточний середній ремонт зафіксовано в Дніпропетровській області – 26,7 мільйона гривень за кілометр, Чернівецькій – 25,7 мільйона гривень і Луганській – 23,6 мільйона гривень.