Поточна аналітика

Радник Офісу Президента М.Подоляк звинуватив у підготовці підписання Харківських угод П. Клімкіна, В. Чалого та К. Єлісєєва, а П. Порошенка – у «любові» до цієї угоди

Валерій Чалий перебував на посаді заступника міністра закордонних справ до 12 квітня 2010 року – варто згадати, що Янукович вступив на посаду президента лише 25 лютого 2010 року. Це були останні півтора місяці, коли Чалий працював при Януковичі. Чалий був противником будь-якого зближення з Росією.

Костянтин Єлісєєв – кадровий дипломат, заступник міністра закордонних справ, який призначений на посаду був при Ющенку у 2007 році і з того часу займався підготовкою Угоди про асоціацію з ЄС. 30 листопада 2007 був призначений Головою делегації України на переговорах з ЄС щодо укладення Угоди про Асоціацію. До підготовки Харківської угоди він не мав жодного стосунку.

Павло Клімкін – з березня 2008 по квітень 2010 року працював директором Департаменту Європейського Союзу МЗС.

Порошенко ніколи не виявляв «любові» до цієї Угоди. П.Порошенко не готував цієї угоди, він пішов у відставку через 17 днів після приходу до влади Януковича і більше, ніж за місяць до підписання Харківських угод – 11 березня 2010 року.

Позиція П.Порошенка щодо Харківських угод була позицією дипломата. Порошенко розумів невідворотність короткострокової угоди з РФ по Чорноморському флоту (на 5 років – бо Янукович не готував і не мав наміру готувати механізмів виведення ЧФ РФ), але противником угоди на 25 років.

У червні 2010 року тодішній екс-міністр закордонних справ України Петро Порошенко в ефірі програми «Чорне та біле» на телеканалі ТВі заявив: «Я не в захваті від того, що подовжили термін перебування Чорноморського флоту на такий період (до 2042 року). Безумовно, я розумів, що в 2017 році Росії не вивести флот, і це розуміли, всі без винятку…Припустимим вважався сценарій…продовження на 5 років і проведення переговорів про узгоджений графік виведення сил Чорноморського флоту».