Поточна аналітика

«Доступна іпотека» від Зеленського – чергова ланка в ланцюзі брехні та імітації

Банки задовольнили лише 21% заявок за розрекламованою представниками влади програмою доступної іпотеки під 7%.

Навіть попри те, що через чисельні обмеження і відсутність довіри українців до чергового прожекту Зеленського, по такі кредити звернулися всього 48 осіб.

У результаті за цією загальнонаціональною програмою було видано за перші пів місяця дії програми всього 10 (!) кредитів на загальну суму в 7,2 млн грн.

Серед задоволених заявок 58,2% припадає на вторинний ринок нерухомості. А це свідчить, що програма не виконує і покладеної на неї функції підтримки будівництва нового житла в умовах кризи на ринку.

Нарешті майже 2/3 усіх поданих заявок на кредити були зроблені під придбання житла в Києві та області. Таким чином ця програма ще й має мінімальне значення для країни загалом, а обмежується столицею та її околицями.

Українці отримали чергову імітацію вирішення проблем від влади, яка нічого не змінює, ані з точки зору вирішення житлової проблеми українців, ані з точки зору підтримки житлового будівництва в умовах кризи.

Натомість програма «Доступна іпотека 7%» зводиться до чергового піару Зеленського на болючій для українців проблемі і створенні особливих умов для вузького кола обраних громадян та забудовників.