Поточна аналітика

Альтернатива для росії усе частіше знаходиться хіба що в кндр

Вторинні санкції усе частіше нагадають кремлю, що можливості обходу західних санкцій через тих чи інших посередників у третіх країнах – не вічні.

Нещодавно в ЄС закрили власне  небо для ще однієї «турецької» авіакомпанії Southwind Airlines.

За даними німецького видання Bild, ця компанія була заснована невдовзі після лютого 2022 року. І хоча формально базується в Анталії, але всі три її літаки та значна частина співробітників перейшли туди з російської Nordwind Airlines. Остання, своєю чергою, належить турфірмі Pegas Touristik.

З метою обходу західних санкцій компанія Southwind Airlines планувала запустити рейси з Туреччини до Берліна, Дюссельдорфа та інших німецьких міст. В такий спосіб ймовірно передбачався обхід обмежень на авіасполучення для російських громадян.

Закриття лазівок для обходу західних санкцій з допомогою компаній у так званих «нейтральних» країнах залишає російському бізнесу усе менше альтернатив у підсанкційних сферах.

Власне альтернативою усе більше можуть виступати хіба такі ж країни ізгої, що також перебувають під західними, а то й міжнародними санкціями.

Зокрема днями стало відомо, що росія та Північна Корея домовилися відновити авіасполучення для відправки російських туристів до КНДР.

За повідомленням голова Мінприроди рф Олександр Козлов поки що не йдеться про відновлення регулярних рейсів, але принаймні три чартерні рейси уже перевозили в лютому і березні російських туристів.

І в разі подальшого застосування вторинних санкцій Заходу щодо компаній, які використовуються росією для обходу санкцій через нейтральні країни, хіба КНДР та подібні їй держави , яким нічого втрачати, вочевидь і залишаться основними партнерами росіян.