Поточна аналітика

Американський напрямок зовнішньої політики команди В.Зеленського

  • Президент В.Зеленський записав спеціальне відеозвернення, в якому спростував інформацію про те, що Україна втручається у президентські вибори в США: «Ще раз запевняю наших партнерів, що Україна не дозволяла й не дозволить собі в майбутньому втрутитися у вибори і тим самим завдати шкоди нашим довірчим і щирим партнерським відносинам зі США».
  • Очевидно, українська влада напередодні президентських виборів у США при суттєвій перевазі в кампанії Джо Байдена стривожилась перспективою нової політичної реальності після листопада 2020 року. Нагадаємо, що Україна була втягнута у президентську кампанію в США.
  • На сьогодні стараннями прихильника Д.Трампа сенатора Рона Джонсона (штат Вісконсін), голови комітету Сенату з питань внутрішньої безпеки та урядових справ, проводиться сенатське розслідування щодо «українського епізоду» в боротьбі  проти Джо Байдена – діяльності Хантера Байдена та «Бурісми». Це розслідування великою мірою базується на оприлюднених плівках Андрія Деркача, проросійського депутата, колишнього випускника школи КГБ-ФСБ. В США нещодавно топ-демократи Палати представників і Сенату у відкритому листі до керівництва розвідки пов’язали це розслідування з способом іноземного втручання Росії у президентські вибори США.
  • 19 травня народний депутат України Андрій Деркач під час прес-конференції оприлюднив аудіоматеріали. 20 травня ОГПУ зареєстрував чергове кримінальне провадження проти П.Порошенка за фактом цих розмов. Свого часу екс-посол США в Україні Стівен Пайфер радив В.Зеленському не відкривати кримінальні провадження проти П.Порошенка, а відкривати саме проти А.Деркача за фактом оприлюднення такої інформації. Адже дії А.Деркача з позиції Кримінального кодексу України – це або оприлюднення відомостей, що становлять державну таємницю, або незаконне прослуховування державного діяча. За кожне з цих діянь – кримінальна відповідальність.

Найкращий спосіб для Зеленського зняти всі підозри з обвинувачення України, що її руками Росія втручається у вибори в США, – не ще одне відеозвернення, а об’єктивне розслідування СБУ, ДБР, яке дасть відповідь, звідки оприлюднені записи опинилися в А.Деркача, яка мета цих плівок, хто замовник провокації Деркача. Це може стати стратегічною помилкою В.Зеленського, ціна якої – позбавлення України допомоги США, яка становила у 2020 році – 700 млн. дол., з них – 365 млн. – військова.

×
Поточна аналітика

В Україні де-факто розпочалась виборча кампанія на місцевому рівні