Поточна аналітика

Відставка Амоса Хохштайна з Наглядової ради «Нафтогаз Україна»

Офіційне повідомлення НАК «Нафтогаз України» від члена Наглядової ради відомого бізнесмена, фахівця і дипломата Амоса Хохштайна про припинення його повноважень як незалежного директора в Наглядовій раді компанії з мотивуванням «посилення протидії процесу реформування ринку газу та процесам трансформації Нафтогазу в незалежну ефективну компанію» свідчить про те, що в Україні почалися процеси реставрації корупційних схем в енергетиці. Тим більше, що, прощаючись, Хохштайн також закликав уряд продовжити курс на забезпечення незалежності в наглядових радах в Україні для запобігання поверненню корупційних схем.

  • Саме призначення при П. Порошенку у 2017 році в наглядову раду «Нафтогаз Україна» крупних спеціалістів в енергетичній сфері британки Клер Спосісвуд, француза Бруно Лестуа, канадця Стіва Хайсона і  американця Амоса Хохштайна було здійснено з метою реалізації реформ  в українській монополії. Насамперед, антикорупційних реформ, реформ менеджменту. Крім того, ці іноземці активно займалися лобіюванням інтересів України зі збереження транзиту через українську територію після 2019 року.
  • Варто відзначити, що відхід Хохштайна з наглядової ради «Нафтогаз Україна» – це поганий сигнал для українсько-американських відносин. Відомо, що Хохштайн у дуже добрих стосунках з кандидатом у президенти США від Демпартії Джо Байденом і міг би бути додатковим майданчиком комунікації України і США у випадку перемоги Байдена на виборах.