Поточна аналітика

Ще один антиукраїнський закон

  • Представники партії «Слуга народу» внесли до ВРУ проєкт про зміни до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», що передбачає скасування штрафів за невиконання цього закону. Іншими словами, це спроба зробити закон недієвим. Варто відзначити, що під законопроектом поставили свої підписи не один-два депутати, а майже три десятки представників партії.
  • Підписанти законопроекту проти української мови всі як на підбір – Євгеній Брагар, який пропонував продавати домашніх улюбленців і платити цим за комуналку; Олександр Дубінський – автор інформаційної операції «простітутки на Майданє», чия мама «любить швидкість»; Олександр Качура – відомий у минулому київський функціонер «Українського вибору»; Ірина Алахвердієва, більше відома після діалогу Корнієнка і Арахамії; Ольга Руденко, менеджер з маркетингу ТОВ «Квартал 95»; і, звичайно, просто українофоби Максим Бужанський і Євгеній Шевченко.
  • Це не перша спроба народних обранців зробити замах на впровадження української мови. Влітку була ініціатива голови партії «Слуга народу» Олександра Корнієнка внести до порядку денного засідання Верховної Ради законопроєкт №2362, поданий українофобом М. Бужанським, який спрямований на блокування впровадження української мови у школах.