Поточна аналітика

Чергова брехня від Степанова

Знову брехня, маніпуляції та непослідовність як головна стратегія боротьби з коронавірусом в Україні.

Ще тиждень тому, міністр Степанов вважав, що жорсткий карантин в Україні необхідно продовжити й після 24 січня, оскільки для цього є всі підстави. А сьогодні радісно повідомив, що посилення карантину в січні вже виправдало себе, спостерігається стабілізація рівня захворюваності. Про це Степанов сказав на черговому брифінгу.

При цьому станом на 22 січня в Україні зафіксовано 5348 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 при 43593 тестуваннях на добу (12,3% виявлених хворих).

Для порівняння: станом на 27-28 листопада в Україні було зроблено відповідно 72,8 та 67,3 тис тестувань та виявлено 16,2-16,3 тис підтверджених випадки захворювання на Сovid-19 (22%).

Це свідчить, що система тестування в Україні працює на виявлення не всіх хворих на коронавірус, а лише найбільш важких хворих, які і без того мають всі явні симптоми.

Однак окрім сумнівних медичних наслідків, локдаун матиме цілком відчутні економічні наслідки, які лише посилюються і накопичуються.

Так, НБУ прогнозує скорочення 0,2% ВВП, заявив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб на брифінгу,

При цьому, за оцінками НБУ, за місяць карантину “вихідного дня” (в листопаді) Україна втратила близько 0,2% ВВП (близько $300 млн),

Накопичуються соціальні проблеми. Так, локдаун стає кожного разу черговим піком збільшення безробіття.

Позначаються періоди локдауну і на без того не надто гарному психічному стані українців. Залишаються значними показники негативних емоційних станів – 56% опитаних демонструють ознаки депресії, 54% – тривоги, 59% – втоми.