Поточна аналітика

Перемир’я від Зеленського: за останні 10 днів в зоні ООС окупанти вбили 2 і поранили 4 українських захисників

У своєму новорічному привітанні В.Зеленський відзвітував за 2020 рік: «Найголовніше – цей рік нагадав нам, що таке тиша. Слова: “Сьогодні не стріляли”, дні, коли в новинах кажуть: “За добу немає втрат”, тижні, коли матері, дружини і діти не плачуть, місяці, коли наші військові не гинуть. 158 днів припинення вогню на Донбасі – найдовше від початку війни, 158 днів, перемир’я».

Три тижні 2021 року показали, що влада на чолі з головнокомандуючим Зеленським не мають особливо хвалитися змінами на фронті. Бо за останні 10 днів в зоні ООС російські окупанти вбили 2 і поранили 4 українських захисників. Це далеко не тиша, це зовсім не перемир’я. Зеленський за весь час свого президентства (а це вже більша третина президентської каденції) не посунувся ні на крок до завершення війни на Донбасі. Не створено жодного запобіжника нової ескалації бойових дій на Донбасі.

Треба не забувати, що у попередні роки було відвойовано десятки кілометрів української території, тільки за 2019 рік українські військові відвоювали 24 кв.км. До прикладу, на початку 2017 року українським військовим вдалося зайняти нові позиції і впритул наблизиться до Ясинуватської розв’язки. Це унеможливило використання дороги Горлівка-Донецьк – важливої транспортної артерії, по якій раніше бойовики могли перевозити особовий склад, військову техніку та вантажі.

При Зеленському обіцяного миру Україна так і не побачила. Відбулося скорочення втрат, але Україна заплатила за це ціну: 1) ми маємо втрати виключно в окопах, без жодного просування, навпаки, відвівши війська; 2) Україна закрила канали міжнародного тиску на Росію: Україна зняла з порядку денного тему міжнародної миротворчої місії, Україна повністю «промовчала» міжнародну реакцію на отруєння і арешт Навального, у тому числі щодо посилення санкційного тиску на Росію через відмову в експлуатації Північного потоку-2; 3) у Офісі президента «злили» Росії інформацію про операцію СБУ по ПВК «Вагнер».

Це при тому, що на сьогодні позиції Росії на міжнародному рівні дуже послабились: Росія не змогла дати належну відповідь на успішну війну Азербайджану проти Вірменії, Росія як ніколи близька до закриття проекту «Північний потік-2» внаслідок міжнародних санкцій (читай, зарито на дні Балтійського моря 10 млрд.дол.), Росія не може вирішити питання забезпечення водою Криму тощо.

Бойові втрати українських військових в зоні ООС 1-21 січня 2021 року

11 січня1 загиблий
(Олег Андрієнко з Запоріжжя)
12 січня1 поранений
14 січня1 поранений
15 січня1 поранений
20 січня1 поранений
21 січня1 загиблий
(старшийматрос Олександр Отрєп’єв)