Поточна аналітика

Навколо питання політичних репресій

 • Росія як агресор вкрай зацікавлена у тому, аби в Україні руками слухняних до політичної кон’юнктури правоохоронців переслідували президента, який організував відсіч цій агресії; ветеранів АТО; активістів Майдану; волонтерів та підприємців, які забезпечують переозброєння ЗСУ.
  • Вона зацікавлена, щоб ці теми весь час розкручувалися у ЗМІ, а найняті за гроші Газпрому коментатори знову й знову мусували нав’язані російської пропагандою тези.
  • Росія увесь час смикає за ниточки і канати, якими тримає на прив’язі свою явну і приховану агентуру в Україні, для того, аби створювати потрібну їй інформаційну картинку.
 • Тому виникає закономірне питання: чи усвідомлює президент Зеленський, який неодноразово публічно висловлювався з цієї теми, що він є знаряддям гібридної агресії Росії? Він робить такі заяви лише для підтримки зникаючого рейтингу, чи свідомо працює проти України?

Складається тверде враження, що єдиною підставою для абсолютної більшості кримінальних переслідувань останнього часу є саме належність до оточення П.Порошенка та/або їх патріотичні справи. Адже ні Зеленського, ні залежні від нього органи не цікавить злочинний розпродаж військової техніки в період до 2014 року, який призвів до гострої нестачі запасних частин і вузлів для ремонту танків, БТР і артилерії.

Натомість Зеленський особисто присутній на прес-конференції, де без суду слідства звинуватили ветеранів і волонтерів у злочині, або під час свого “прес-марафону” 10 жовтня 2020 р запевняє, що скоро суспільство побачить результат роботи правоохоронців.

 • До речі, на відміну від Зеленського, Порошенко швидко відсторонив О. Гладковського від займаної посади на період проведення слідства та ініціював міжнародний аудит. Та й сам Гладковський написав відповідну заяву. І це дуже контрастує з поведінкою заступника ОП Зеленського Татарова, який бігав від слідства та продовжує виконувати свої обов’язки.
 • Але гучно анонсована справа Гладковських, яка була використана як один з таранів для дискредитації П.Порошенка на президентських виборах, наразі сходить на «пшик», так само як нещодавно розпалася справа щодо «Роттердам +».
  • Спочатку журналісти бездоказово оголосили, що розкрадання у оборонній сфері становили «не менше 250 млн гривень».
  • Через півтора роки щоденних копітких спроб хоч щось нашкребти на Гладковських прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повідомила, що у справі стосовно експосадовця експертиза змогла встановити… 17,44 млн гривень збитків, які ще потрібно довести. Бо якість такої експертизи ми вже добре знаємо по справі «Роттерлам +», коли збитки від цієї формули «знайшла» експерткиня, напряму пов’язана з головним замовником справи і галасу навколо неї – олігархом І.Коломойським.
  • Олега Гладковського було затримано за сумнівних підстав за справу, яка не пов’язана з «Укроборонпромом» (недостовірне декларування доходів дружини), адже жодних ознак злочину слідство не змогло знайти. Після вручення підозри та розгляду справ вже 21 жовтня 2019 р. Гладковського відпустили під заставу.
  • Наразі слідство не спромоглося довести у суді провину щодо жодного з фігурантів штучно роздутого скандалу навколо Укроборонпрому.
   • При цьому альтернативи зробленому для обороноздатності країни корпорацією «Богдан Моторс» немає. Так, у вересні ц.р. ДП «Укроборонсервіс» замовило у ДочП “Автоскладальний завод №1” ПАТ “Автомобільна компанія “Богдан Моторс” шість бронемобілів за 44,49 млн грн.
  • 21 грудня бізнесменові Ігорю Гладковському, синові колишнього першого заступника секретаря РНБОУ Олега Гладковського, пред’явлена офіційна підозра в отриманні незаконного доходу… в неповний 1 млн. грн.
   • Раніше Подільський районний суд Києва 3 липня визнав недостовірним і таким, що порушує особисті немайнові права Ігоря Гладковського-молодшого, журналістське розслідування Bihus.Info про розкрадання в оборонній сфері.
   • І хоча 9 грудня Апеляційний суд Києва скасував це рішення, але воно не стосується суті звинувачень, а того, що суд першої інстанції заборонив поширювати всю інформацію з брехливої передачі.
 • Справа Гладковських закінчиться так само, як і  справа про «Роттердам +», тобто визнанням повної безпідставності оприлюднених звинувачень та їх політичної мотивованості. А ініціатори цього замовлення точно будуть відповідати за скоєне.