Поточна аналітика

ОБСЄ на міжнародному рівні визнало застосування адмінресурсу В.Зеленським

  • Заява міжнародних спостерігачів Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ з оцінкою проведення опитування «5 питань», ініційованого президентом України Володимиром Зеленським у день виборів, – це міжнародне визнання грубого застосування адміністративного ресурсу президентом В.Зеленським. За останні роки це безпрецедентна оцінка.
  • В оцінці ОБСЄ чітко сказано про створення Зеленським політичних переваг для «Слуги народу»: «Проведення президентом Володимиром Зеленським опитування громадської думки на виборчих дільницях, що фінансується його партією, ймовірно, створило невиправдану політичну перевагу в день виборів і розмило поділ держави та партії… Організація такого опитування була широко розкритикована громадянським суспільством та політичними партіями та була оскаржена в судах, на підставі того, що воно суперечить положенням Виборчого кодексу та виходить за рамки повноважень Президента».
  • Для порівняння достатньо почитати підсумковий звіт Місії зі спостереження за виборами ОБСЄ/БДІПЛ «Місцеві вибори 25 жовтня та 15 листопада 2015 року» за результатами виборів при Президентові України П.Порошенку. У цілому звіті – жодної згадки про неправомірні дії Президента України П.Порошенка, жодних звинувачень у тому, що дії Президента «створили невиправдану політичну перевагу» його партії.
  • «Опитування» В.Зеленського розкритикували спостережні організації в Україні КВУ і «Опора», соціологічні служби, Всеукраїнська рада церков, а також ОБСЄ.