Поточна аналітика

В Україні рекордна заборгованість із зарплати за останні 10 років

  • В Україні зростає заборгованість із зарплати. Станом на 1 листопада сума становила майже 3,8 млрд. грн і є рекордною за останні десять років. З початку року борг зріс на 25 відсотків.
    • За непростий для країни 2014 рік невиплати із зарплат до листопада становили 2 млрд. 205,8 млн. грн. Потім протягом двох років заборгованість трохи знизилася.
  • У листопаді поточного року сума невиплаченої зарплати становить уже 3 млрд. 791,7 млн. грн. Переважно, це економічно активні підприємства. Найбільша заборгованість – у галузі промисловості.
    • 60% заборгованості припадає на економічно активні підприємства, 30% – на банкрутів. Найбільше боргів припадає на промисловий сектор – до 80% від всієї заборгованості по зарплаті. Виробникам нічим платити своїм працівникам. Падіння у виробництві за 10 місяців цього року – 7%, а в таких секторах, як машинобудування – до 20%. Легка промисловість тільки в 2020 році втратила 20 тис. робочих місць. Багато заводів-гігантів, якщо не в кризі, то на порозі банкрутства.
  • За міжнародними стандартами, заборгованість по заробітній платі – одне із найбільш грубих порушень прав людини. Відсутність стратегічного і комплексного бачення проблеми з боку держави, відсутність ефективного реагування та управління з боку уряду, економічна нестабільність нарощує цю проблему в Україні, а карантинні обмеження і вплив пандемії на виробників і бізнес посилюють її ще більше.