Поточна аналітика

Авторитарні лідери Зеленському ближчі і зрозуміліші

Провідні ЗМІ світу із здивуванням відзначають, що масова допомога західного світу Україні для «найвеличнішого лідера сучасності» Зеленського не більше, ніж «серйозний чинник стабілізації»… всередині країни.

Вочевидь, в основі такої поведінки Зеленського не наївність провінційного актора, а щирий і органічний для криворізької гопоти пієтет перед авторитарними лідерами. В глибині душі лідер України заздрить авторитарним колегам та хоча б на «відосиках» та публічних нарадах намагається слідувати своєму уявленню про їх поведінку.

Експерти вже відзначали любов до Лукашенка і намагання його копіювати, що виглядає часто комічним і стає приводами для різноманітних мемів і «фотожаб». Звідси і, мабуть, щире бажання (не виключено, що підкріплене «дружньою порадою» Єрмака) злити секретну операцію Лукашенку.

Любов до комуністичного Китаю у «зелених» також виходить далеко за межі дипломатичного протоколу і заснована на захопленні авторитарними можливостями влади цієї країни.

А от лідери демократичних держав заходу – чужі і незрозумілі для Зеленського. Вони говорять про принципи, правила, інтереси, обов’язки, необхідність проводити реформи, або хоча б не чіпати здійснені попередниками. Вони ставлять умови, застерігають, і говорять про якусь війну тоді, коли Зеленському так кортить вкотре трохи відпочити від «Великого крадівництва» та солодких мрій про зустріч з Путіним «десь посередині».