Поточна аналітика

Банкова жертвує Козирем, щоб піти ва-банк

Теза про те, що у «Слуги народу» в Херсонській області коротка лава запасних, підтвердилася.

Висунутий в якості кандидата від партії «Слуга народу» на довиборах до ВРУ на 184 окрузі голова ОДА Сергій Козир був замінений на Геннадія Лагуту.

Основна мета цієї комбінації – спробувати протягнути до ВРУ ще одного кандидата від СН, і тим самим спробувати довести, що у президентської партії не такі кепські, як це виглядає за результатами останніх соцопитувань.

При цьому з виборчих перегонів був усунений один з основних опонентів Козиря, а саме… Генналій Лагута, який іде на цих довиборах у 184 окрузі від партії мера Херсона Ігоря Колихаєва «Нам тут жить». Місцеві ЗМІ повідомляють, що цю посаду Лагуті надали в обмін на обіцянку зняти свою кандидатуру на довиборах у Верховну Раду. 

Потрібно розуміти, що це округ, в якому було обрано Колихаєва у ВРУ, і який звільнився внаслідок його обрання мером Херсона. Тому позиції Лагути в ньому були сильними, особливо враховуючи, що свою виборчу кампанію він почав ще фактично у березні. У червні благодійний фонд Ігоря Колихаєва дарував різним закладам на 184 окрузі побутову техніку, ноутбуки, оргтехніку. На День медичного працівника фонд подарував медикам близько трьох тисяч наборів. 

Висування Козира в останній можливий, відповідно до законодавства, день, в якості кандидата від «Слуг народу» додало інтриги в майже безальтернативні вибори. Людина Тимошенка, Козир активно використовував медійні приводи, пов’язані з «Великим будівництвом», що було обране основною темою його кампанії. На передвиборчих білбордах навіть прибрали прізвище Зеленського, аби переконати виборців у причетності до будівництва доріг тодішнього голови ОДА.

Ось і вчора, 27 жовтня, Тимошенко активно піарив будівництво, а заодно і кандидата від воади.

Тобто, судячи з цих подій, ситуація для президентської партії справді невтішна. Якщо у 2019 році достатньо було лейблу «СН», щоб будь-який тамада чи водій переміг на виборах, то в 2021 р. чинна влада розраховує винятково на адмінресурс чи на фальсифікації. Але, яка бачимо, зростанню рейтингів кандидата від влади не допомогло навіть пряме використання ним адмінресурсу в якості голови ОДА.

Зараз зроблена ставка на Козиря. Але, усунувши з перегонів Лагуту, влада відкрила нові можливості для депутата Херсонської облради Ігоря Йосипенка, який йде від «Європейської солідарності». На відміну від двох інших кандидатів, Йосипенко має прямий стосунок до округу — займається сільським господарством у Бериславському районі. Крім цього, він активно займається відродженням та розвитком пам’ятки «Кам’янська січ».

Тож вже найближчим часом стане ясно, наскільки сильно херсонці закривають очі на підвищення тарифів на газ, падіння економіки, неспроможність в медичній сфері та бардак у владі.