Поточна аналітика

Байки для безпам’ятних

10 жовтня в аеропорт «Бориспіль» прибула одна з партій безпекової допомоги для України від США. У пресслужбі Міноборони, зазначили, що вантажі прибули нібито за результатами домовленостей, досягнутих під час візиту президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки.

Таким чином у МО намагаються приписати Зеленському неіснуючі заслуги. Це чергова спроба хоч якось виправдати політичний туризм Зеленського та імітувати наявність хоч якихось реальних результатів його міжнародних візитів.

Ці байки розраховані на тих, хто має коротку пам’ять.

Між тим, про надання Україні пакету додаткової допомоги було оголошено ще до візиту Зеленського до США, а саме 27 серпня, в той час, коли зустріч Зеленського та президента США відбулася 1 вересня. Тобто допомога – не результат переговорів, а жест доброї волі Байдена напередодні зустрічі.

У листі до Конгресу США адміністрація Білого Дому виклала свою мотивацію необхідності такої допомоги: через «значне збільшення військової активності Росії вздовж її кордону», а також через мінометні обстріли, порушення режиму припинення вогню та інші провокації.

  • Натомість гроші, про які йшлося на зустрічі президентів, – це 45 мільйонів доларів гуманітарної допомоги через конфлікт на Донбасі. Принаймні про це йдеться в спільній заяві, оприлюдненій 1 вересня під час зустрічі президентів Байдена і Зеленського. І вони поки що до України не надійшли.

Ще раніше, у липні цього року, Палата представників США схвалила законопроект про фінансування Держдепартаменту в 2022 році зі збільшенням розміру допомоги Україні. Згідно з ним, загальна сума коштів, які мають бути виділені на реалізацію програм допомоги Україні по лінії Державного департаменту, Агентства США з міжнародного розвитку і пов’язаних програм, становить не менше ніж 481,5 мільйонів доларів. Із зазначеного кошторису 125 мільйонів доларів будуть виділені на цілі безпекової допомоги Україні.

І тут теж немає жодної заслуги Зеленського. Про це треба буде пам’ятати, коли його посіпаки знову почнуть розказувати про «домовленості Зеленського». Як і про 2,5 млрд., які США надали Україні від 2014 р.

І нині США допомагають Україні тому, що вона протистоїть агресії Росії, а не тому, що її президент – Зеленський. Навіть навпаки – вони допомагають Україні навіть попри те, що в ній президентом Зеленський. Бо для нашого стратегічного партнера безпека в Україні важливіша, аніж огида до корупціонера і брехуна на чолі цієї країни.