Поточна аналітика

Бездарне управління ставить під загрозу життя українців

За даними Worldometers, 24 червня Україна вийшла на перше місце у Європі та третє – у світі за кількістю смертей від Covid-19. Також вона тримається у першій десятці за кількістю нових випадків хвороби. Це небезпечна тенденція, адже лише за день до того Україна була лише на 19 місці у світі та другою у Європі за кількістю смертей. Це свідчить про серйозні прорахунки в організації лікування хворих.

Офіційно, вся країна станом на 23 червня перебувала у «зеленій» зоні карантину. Але принаймні три області не відповідали критеріям «зеленої зони» за кількістю тестувань. Найімовірніше, незабаром Київська область може наблизитися до «жовтої» чи навіть «помаранчевої» зони через зростання кількості захворювань, які не відстежуються належним тестуванням.

При цьому темпи вакцинації пріоритетних груп населення (пенсіонери, групи ризику) – є вкрай низькими. Втім, як і загальні темпи вакцинації – на тлі загрози нової хвилі захворюваності модифікованим штамом Covid-19.

Станом на 23 червня, першу дозу вакцини в Україні отримали 2,15 млн громадян, обидві – 394 тис., або 0,9% населення.

У сусідній Польщі у той же час першу дозу отримали 27,1 млн громадян, а 11,6 млн (або 30,7%) – повністю вакциновані.

У США принаймні одну дозу отримали 70% осіб, яким виповнилося 30 років.

Темпи вакцинації в Україні можна проілюструвати таким прикладом.

1 червня 2021 р. заступник голови Офісу президента (ОП) Кирило Тимошенко повідомив, що Україна, за певних обставин могла б щепити 400 тис. громадян за тиждень. Тільки от наступного дня у Польщі було зроблено понад 620 тис. вакцинацій. за день.

Це все, що потрібно знати про українських «майстрів спорту по боротьбі з коронавірусом», як себе зі Шмигалем свого часу назвав В.Зеленський.