Поточна аналітика

Борги по зарплатам продовжують зростати

На тлі звітів Держстату про зростання середнього рівня зарплат по країні, темпи зростання заборгованості з виплат зарплати набагато більші і вражаючі.

  • Середня номінальна заробітна платня штатного працівника в Україні в серпні 2021 року зросла у порівнянні з серпнем 2020 року на 22,3% – до 13 997 грн. При цьому, у порівнянні з липнем 2021 року, розмір середньої номінальної заробітної плати в серпні знизився на 2,2%. Реальна заробітна плата в серпні 2021 року, у порівнянні з серпнем 2020 року, зросла на 10,9%.
  • На 1 вересня 2021р. заборгованість із виплати заробітної плати становила 3928,8 млн. грн, або 150,4% порівняно з 1 січня 2021р. Найбільше зростання порівняно з 1 січня 2021 року відбулося у сфері охорони здоров’я і становить 472,9%!

Практично п’ятикратне зростання заборгованості по зарплаті медикам лише за 2021 рік! Такий стан справ із виплатою медикам в період пандемії коронавірусної інфекції є кримінальним злочином і умисним підривом національної безпеки держави.

Крім того, попри «успіхи» влади у зростанні середньої зарплати, є свідчення і зростання бідності українців. Зокрема, за даними платформи для роботи з відкритими даними «Опендатабот», борги українців за комунальні послуги за рік виросли у 1,5 рази. Загальна сума заборгованостей сягнула 64,4 млрд грн. Тобто, людям практично не вистачає грошей для сплати комунальних послуг і це при неминучому зростання тарифів на початку опалювального сезону.

Соціальна та економічна політика Президента Володимира Зеленського, його більшості в парламенті та сформованого ними ж уряду Шмигаля, веде країну в економічні злидні та соціальну прірву. За даними соціологічного дослідження, майже 65% зазначили, що продовж останнього року фінансовий стан їхніх родин погіршився. При цьому 33,6% українців вважають відповідальним за соціально-економічну ситуацію в країні президента Зеленського, 30,3% – уряд, а 18,4% – Верховну Раду України. Також українці вважають неефективними дії влади для розв’язання економічних проблем. Так, 46,7% опитаних заявили, що президент та уряд не здатні знайти ефективні рішення для подолання економічних проблем. 41,6% – вважають дії президента та уряду у вирішені економічних проблем лише частково ефективними.