Поточна аналітика

«Боротьба» з корупцією корупційними методами

На початку грудня в ЗМІ з’явилася інформація про те, що Офіс Генерального прокурора придбав оформлення свого антикорупційного форуму без тендерів.

  • На облаштування КВЦ «Парковий», у якому 1-2 грудня відбувся форум, витратили майже 400 тис. грн. Відкриті торги не проводили і навіть не проводили спрощені закупівлі, які передбачені законодавством, це полегшена версія відкритих торгів, яку застосовують на суми 50-200 тис. грн. Замовник підписав дві угоди по 199,9 тис. грн. Хоча перелік послуг, які надавав підрядник, пов’язані із оформленням залів, і факт штучної розбивки та ухилення від тендеру тут очевидний.

Більше того, як виявили ті ж ЗМІ, підрядника пов’язують зі студією «Квартал 95».

  • Мешканець міста Бровари Віталій Олійник зареєструвався як фізична особа підприємець лише у вересні 2021 року. Тобто за три місяці до проведення закупівель від ОГПУ. Раніше він не вигравав жодних державних тендерів. Водночас, згідно з даними спеціалізованих програм, номер телефону Олійника неодноразово з’являвся у контексті, який може свідчити про співпрацю зі студією «Квартал 95», яка раніше належала президенту Володимиру Зеленському. Зокрема, чоловіка позначали як «Виталий Декорации Квартал», «Декоратор 95», «Декор Лига Смеха» тощо.

Крім того, за інформацією Transparency International Ukraine, так само без тендеру, напряму в обраних компаній, у листопаді придбали ще й сувенірну продукцію для форуму на 84 тис. грн, у ФОП Павлінової А. С., зареєстрованої за місяць до закупівлі; нагороди для прокурорів — 199,5 тис. грн, у ПП «Бівуак».

Виглядає цинічно, коли Антикорупційний форум проводиться з використанням корупційних методів витрачання державних коштів. Схоже, представники «слуг» у боротьбі з корупцією вирішили просто її очолити. Як в народі кажуть, «боротися з корупцією вигідніше, аніж без неї».