Поточна аналітика

Борці з корупцією в ЄС будуть перевіряти використання грошей Євросоюзу для України

Із постійним збільшенням фінансової допомоги Україні з боку іноземних партнерів принцип «довіряй, але перевіряй», схоже, все частіше буде діяти щодо України.

Так, Європейське управління із запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) отримало доступ до документів або іншої інформації в українських держорганах, щодо технічного та фінансового управління операціями, які частково або повністю фінансуються Євросоюзом. Така можливість передбачена у нещодавно підписаній угоді Державної аудиторської служби України з Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF).

Підписання Адміністративної домовленості встановлює рамки співробітництва між Держаудитслужбою та OLAF, відповідно до їх повноважень з метою захисту фінансових інтересів Європейського Союзу шляхом боротьби з шахрайством, корупцією та будь-якою іншою незаконною діяльністю, задля забезпечення оптимального використання наявних ресурсів.

Держаудитслужба в межах компетенції надаватиме OLAF всю необхідну допомогу щодо проведення розслідувань на території України.

Там, де Україна є бенефіціаром коштів Європейського Союзу, Держаудитслужба сприятиме доступу OLAF до відповідних документів чи іншої інформації, яка зберігається в органах влади України, щодо технічного та фінансового управління операціями, які частково або повністю фінансуються Європейським Союзом.

Крім того, Держаудитслужба та OLAF також мають намір співпрацювати у сфері оцінки загроз та аналізу ризиків, а також у сфері навчання, задля забезпечення оптимального використання наявних ресурсів, допомога ЄС використовувалася у тісному співробітництві та координації з іншими країнами-донорами, організаціями-донорами та міжнародними фінансовими інституціями й відповідно до міжнародних принципів надання ефективної допомоги.

Попри нещодавнє визнання Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) «певних покращень» у виконанні Україною антикорупційних рекомендацій, країни ЄС все ж такі вирішили допомогти Україні в контролі за наданими ЄС коштами. «Довіряй, але перевіряй» – це кращий принцип контролю за ефективністю витрачення коштів європейської допомоги.