Поточна аналітика

«Будівництво з нуля», або «До основанья, а затем…»

Одним з лейтмотивів цьогорічної прес-конференції В.Зеленського з приводу чергових роковин його обрання президентом стала теза про те, що йому доводиться будувати країну з нуля. Ця фраза у різних варіаціях прозвучала кілька разів.

«Ми будемо будувати країну, що ми зараз і робимо. Будувати, добудовувати, а іноді нові галузі починати з нуля».

«Я дійсно хочу будувати справедливу Україну, де немає бідності. Це той напрямок, який доведеться будувати з нуля».

«Я б сказав, що ми будуємо із нуля судову реформу, антикорупційний суд».

«Ми будуємо країну, де всі будуть рівні перед законами, – і ті, про кого я сказав вище, і всі інші. Це та сфера, яку ми будуємо з нуля: нову судову систему, антикорупційний суд, Конституційний Суд, багато важливих законів, більшість з яких вже узгоджені».

Мовляв, у більшості напрямків просто кінь не валявся, тому, мабуть, і не видно жодних суттєвих зрушень.

Уся ця риторика дуже нагадує російський текст більшовицького гімну «Інтернаціонал» – у перекладі Аркадія Яковича Коца. У ньому чітко прописаний такий сценарій будівництва з нуля: «Весь мир насилья мы разрушим/ До основанья, а затем / Мы наш, мы новый мир построим – /Кто был ничем, тот станет всем».

Дякуючи прес-конференції Зеленського, тепер став кристально прозорим увесь глибинний зміст діяльності Зеленського і його команди в останні два роки.

Він відповідає більшовицькому майстер-плану – зруйнувати українську державу. А на її місці побудувати «з нуля» щось на кшталт малоросійської провінції, де на День вишиванки всі носять «українські косоворотки», а «потішні хохли» тішать «гаспод» тупими жартами про сало на «слобожанском язикє».

І судячи з результатів цієї діяльності – падіння промислового виробництва, занедбана соціальна і культурна сфера, провали вакцинації, капітулянтська позиція на переговорах з Путіним, корупція та ін. – це їм, на жаль, непогано вдається. Тому наступному президенту доведеться будувати країну вже не з нуля, а з мінуса…

Кордун О. О., директор Європейського інституту,

науковий співробітник Інституту всесвітньої історії  НАН України