Поточна аналітика

Бюджетна криза стрімко наростає

Уряд фінансує уже лише половину незахищених статей бюджету і на десятки мільярдів гривень недофінансовує навіть захищені

Як свідчать оперативні дані Держказначейства, станом на 28 жовтня виконання плану надходжень по податкових органах становило лише 83% від місячного плану. А бюджет усе ще недоотримав майже 6,3 млрд грн податків.

Водночас ще більш критична ситуація спостерігається із фінансуванням видатків бюджету.

Зокрема, за найсвіжішими даними Держказначейства, станом на 25 жовтня фактичні касові видатки з початку року склали менше 65 млрд грн при передбачених розписом на рік 157,8 млрд грн та на 10 місяців – 107 млрд грн.

З початку ж жовтня касові видатки за незахищеними статтями бюджету профінансовані лише на 7,2 млрд грн із передбачених на місяць 13,9 млрд грн. Тобто рівень реального фінансування знизився майже до 50% від визначеного.

Навіть за захищеними видатками недовиконання плану видатків станом на 25 жовтня від початку року уже сягнуло 38 млрд грн.

За 8 із 12 місяців року, тобто 2/3 часу видатки на Міноборони склали ледь більше половини передбачених в бюджеті – 69,4 із 120,5 млрд грн.

  • Особливо критична ситуація із фінансуванням будівництва та придбання житла для військових, де за 8 місяців видатки склали ледь 1/3 від передбачених на рік (417 млн грн із 1217 млн грн)

Всього 1,3 млрд грн із передбачених на рік 11,7 млрд грн отримали програми Міністерства інфраструктури.