Днями міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» заявив, що необхідно імпортувати приблизно 3,5 млн тонн енергетичного вугілля лише протягом майбутнього опалювального сезону.
Причому якщо раніше імпортувався лише антрацит, якого не видобувають на підконтрольній території, то тепер усе активніше нарощується імпорт вугілля газових марок, видобуток якого на українських копальнях скорочується.
Попри безпідставну критику формули «Ротердам+» та забезпечувала збільшення видобутку на українських копальнях і потреби в імпорті вугілля, яке може видобуватися в Україні не було.
Натомість зараз на тлі дефіциту вугілля та зниження до критичних рівнів запасів на складах за даними Держстату видобуток енергетичного вугілля в Україні в липні виявився на 9% меншим, аніж у липні минулого року. Це на 130 тис т менше.
Натомість дефіцит покривається дорогим імпортом.
- 19 серпня ДТЕК уже отримала першу партію польського вугілля в рамках угоди на імпорт 320 тисяч тонн енергетичного вугілля з сусідньої країни.
- 27 серпня “ДТЕК Енерго” та державне ПАТ “Центренерго” погодили з американською компанією поставку 75 тис тонн енергетичного вугілля – об’єм вугілля розподілять рівними частинами. Також “ДТЕК Енерго” очікує постачання палива з Казахстану.
Безвідповідальність і популізм «слуг» формує штучну залежність української енергетики від імпорту уже не лише газу, але й вугілля.
Не кажучи про те, що на 1 млрд дол вугілля лише минулого року закуплено вугілля в Росії.