Поточна аналітика

Через неспроможність знайти альтернативні ринки збуту рф уже в березні цілеспрямовано скоротить добовий видобуток на пів мільйона барелів

російський віце-прем‘єр Олександр Новак заявив, що це рішення нібито «покликане збалансувати ринок».

У російському уряді звісно ж заперечують, що це зумовлено неможливістю переорієнтувати  збут на нові ринки в умовах посилення антиросійських санкцій. Однак інформація, що надходить від інших чиновників ілюструє наростаючий масштаб проблеми.

Особливо ж у світлі того, що рішення про скорочення видобутку на пів мільйона барелів було ухвалено на тлі набуття чинності санкцій проти російських нафтопродуктів, збут яких складніший від сирої нафти.

Зокрема розпіарений у російських ЗМІ «поворот на Схід» наштовхнувся на проблему пропускної спроможності залізниці.

Експортери нафтопродуктів скаржаться на те, що в РЖД відмовляють їм у заявках на транспортування вантажів на Далекий Схід. Вузьким місцем стали й нафтові термінали далекосхідних портів.

За перший тиждень лютого 2023 року ними відхилено 14% поданих заявок. Понад те  термінали виявилися не готовими прийняти навіть узгоджені обсяги. Через це вагони скупчуються на сортувальних станціях і глухих кутах, що ще сильніше ускладнює ситуацію з транспортуванням нафтопродуктів.

Не менш гострою виявилася також проблема заміни застарілих вагонів-цистерн на більш ефективні, вирішення якої вимагатиме дуже значного часу та коштів.