Поточна аналітика

Через санкції імпорт Росії скоротився майже на чверть – FT

За даними ЗМІ, західні санкції, прийняті через вторгнення російської армії до України, призвели до скорочення імпорту до Росії. На цьому тлі Китай став найбільший експортером товарів до Росії.

Під час дослідження було проаналізовано торгівлю 57 країн, оскільки російське статистичне агентство кілька місяців не публікує дані, і прийшли до висновку, що у червні, липні та серпні імпорт товарів до Росії був на 24% нижчим у річному обчисленні. Щомісячний дефіцит імпорту склав $4,5 млрд.

Торгівля з країн Європейського Союзу знизилася на 43% влітку внаслідок жорстких санкцій Брюсселя. Але торгівля Росії з Китаєм збільшилася на 23%, таким чином Китай став головним торговим партнером Росії.

Західні санкції сильно б’ють по російській економіці і помітно обмежують споживчі можливості населення – експорт та імпорт російських товарів у жовтні скоротилися на 2,6% та 0,4% у річному обчисленні відповідно.

В той же час, Центробанк Росії нещодавно оновив свій макропрогноз на наступні роки, покращивши очікуваний економічний спад до 3,5% цьогоріч (і ще до мінус 4% – 2023 року), підвищив очікування щодо інфляції до 13% на кінець 2022-го та 14% – наступного року й окреслив повернення до класичного, а не від’ємного, економічного зростання вже 2024-го. Аналітики визнають, що росіянам вдалося розтягнути кризу в часі, пом’якшивши негативи в моменті.

І це важливий сигнал для наших союзників, які досі мають дотиснути російську диктатуру санкціями.