Поточна аналітика

Чергова брехня Зеленського про успішний оплювальний сезон

Говорячи, що влада допомагає місцевій владі в опалювальному сезоні, Зеленський в очі бреше людям. Третина садків, шкіл і четвертина житлового фонду не підключені до опалення з вини влади

В Одесі Володимир Зеленський у ході засідання Конгресу місцевих та регіональних влад заявив: «Я дуже сподіваюся, що окремі керівники на місцях зрозуміли головну суть цього важливого меморандуму: збереження тарифів на рівні минулого року. Про це ми домовились. Ось де держава сьогодні інвестує в людей, допомагає місцевим владам».

А як в уяві Зеленського можна було зрозуміти «суть» Меморандуму? За визнанням Уряду, у Херсонській області жоден житловий будинок не підключено до опалення. Через борг в 36 млн.грн. перед “Миколаївгаз” не можуть підключити соціальну сферу. Загалом, третина шкіл і дитячих садків не підключені до опалення – понад 70% дошкільних закладів і 65% закладів освіти, 23% житлового фонду не підключено до опалення.

У час, коли Зеленський розказував про меморандум, асоціація “Укртеплокомуненерго” заявили про дефіцит газу за “фіксованими цінами” від НАК “Нафтогаз України” на виробництво теплової енергії і просили уряд збільшити обсяги для його закупівлі. Із-за цього дефіциту доведеться докуповувати газ за ринковою ціною, зокрема в листопаді – по 36 424,91 грн/тис.куб. м з ПДВ і послугою транспортування. А це – однозначно підвищення тарифів. https://euroin.org.ua/opytuvannya-tsentru-razumkova-svidchyt-pro-novu-otsinku-vybortsyamy-roli-poroshenka-yak-prezydenta/

Ще один відвертий обман від Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, який сказав, що «у нас понад 18,5 млрд кубометрів газу у сховищах, чого абсолютно достатньо для спокійного проходження опалювального сезону». Це не так. У нас запаси природного газу в українських підземних сховищах складають 18,5 млрд кубометрів, і це майже на 35% менше торішніх показників. Сховища заповнені лише на 59,6%. А запаси вугілля майже у 4 рази менші від планових. Але головне те, що 18,5 млрд.грн. – це не лише газ Нафтогазу, немає такої кількості у «Нафтогазу».

Треба нагадати Зеленському ще одне положення Меморандуму – субвенції на опалювальний сезон з державного бюджету громадам, що знаходяться поза індексом податкоспроможності (до 0,9), яка покриває 80% дефіциту ТКЕ цих громад (з 4 кварталу 2021 року). Поза індексом податкоспроможності (до 0,9) було 1075, але жодної субвенції вони досі не отримали.

Цікава мовчанка профільних муніципальних асоціацій. Вони були дуже активні і критичні при Порошенку. А тут – повна мовчанка. А на сайті Асоціації міст – жодного слова про засідання Конгресу місцевих та регіональних влад і про заяви Зеленського. Таке враження, що брехати не можуть, а казати правду – бояться.